Rošády v efjednotke: Ferrari prišlo o kľúčového muža, odchádza ku konkurencii

Na snímke šéf Ferrari Frédéric VasseurNa snímke šéf Ferrari Frédéric Vasseur Zdroj: Martin Trenkler

LONDÝN - Enrico Cardile sa stane novým technickým riaditeľom britského tímu F1 Aston Martin. Zatiaľ však nie je stanovený presný dátum jeho nástupu do funkcie.

V tohtoročnom šampionáte pôsobil v tíme Ferrari pod vedením Frédérica Vasseura, taliansky inžinier sa rozhodol odísť na vlastnú žiadosť.

Scuderia Ferrari oznámila Cardileho odchod v pondelok, pričom mu nariadila nútenú dovolenku. Po jej uplynutí by sa mal presunúť k britskému tímu.

"Enrico zdieľa moju motiváciu byť úspešný v F1 a bude mať k dispozícii všetky zdroje na realizáciu tejto ambície. Spolu s Andym Cowellom a našimi súčasnými lídrami vytvoríme impozantný tím," uviedol vo vyhlásení Lawrence Stroll, spolumajiteľ a výkonný riaditeľ Aston Martin.

Monoposty F1 budú musieť v roku 2026 prejsť rozsiahlymi zmenami, ktoré sa týkajú nových motorov a technických predpisov. Aston Martin prejde od svojich súčasných pohonných jednotiek Mercedes a stane sa jediným tímom, ktorému bude pohonné jednotky dodávať Honda. Správu priniesla agentúra Reuters.

Viac o téme: Ferrari Aston Martin Enrico Cardile Lawrence Stroll
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Autosport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy