Ostáva verný Rusku: Slovenský obranca sa vracia do známeho klubu, pochybnosti okolo prestupu

Christián Jaroš v službách CSKA MoskvaChristián Jaroš v službách CSKA Moskva Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejista Christán Jaroš bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v ruskej KHL.

Dvadsaťosemročný obranca podpísal ročnú zmluvu s klubom CSKA Moskva, v ktorom pôsobil aj v ročníku 2022/2023 a získal s ním Gagarinov pohár. Podľa informácií má v hlavnom meste Ruska za rok zarobiť 30 miliónov rubľov (asi 315-tisíc eur). 

Uplynulý ročník strávil urasený bek v Čerepovci, kde sa s 18 bodmi stal druhým naproduktívnejším obrancom tímu. V najvyššej ruskej súťaži hral aj v Omsku, vrátane play-off má odohratých 84 zápasov, v ktorých získal 31 bodov (7+24).

"Jaroš vyniká na ľade nielen svojou veľkosťou – s výškou 191 cm a hmotnosťou viac ako 100 kg, ale aj svojou obetavou hrou," píše o Slovákovi oficiálny web CSKA.

Jaroš je ôsmym slovenským hokejistom, ktorý bude v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť v KHL. Okrem neho majú zmluvy na sezónu 2024/25 aj brankár Patrik Rybár (Spartak Moskva), obrancovia Martin Gernát (Jaroslavľ), Michal Čajkovský (Spartak Moskva), Mário Grman (Vladivostok) a útočníci Adam Ružička (Spartak Moskva), Michal Krištof (Soči) a Adam Liška (Čerepovec).

CSKA podpísalo zmluvu s Jarošom napriek tomu, že majú od Medzinárodnej hokejovej federácie zákaz vykonávať akékoľvek medzinárodné transfery. IIHF udelila armádnemu klubu trest po kauze s brankárom Ivanom Fedotovom. Zákaz je platný až do augusta 2026. 

Viac o téme: CSKA Moskva Christián Jaroš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy