Tréner Weiss vracia ranu Calzonovi: Urážal moju rodinu! Mal sa radovať, nie kritizovať ľudí naokolo

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Namiesto toho, aby sa Slovensko po úspešnom európskom šampionáte radovalo z úspechu, prišla kauza, ktorá poriadne otriasa futbalom u nás.

Hlavný tréner Francesco Calzona po návrate z EURO 2024 na tlačovej konferencii poďakoval hráčom, ale zároveň skritizoval množstvo ľudí, na čele s futbalovým expertom Ladislavom Borbélym, či bývalým reprezentantom Martinom Škrtelom.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať a pred štartom európskeho boja o Ligu majstrov sa ku kritike vyjadril aj tréner Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší. 59-ročný Bratislavčan počas dnešnej tlačovej konferencie spomenul slová trénera Calzonu a jeho vety boli poriadne ostré.

"Je mojou povinnosťou, aby som chránil svojho syna a všetkých svojich hráčov. Preto by som sa rád vrátil aj k reprezentácii a pogratuloval jej k výsledkom na EURO 2024. Hráči podali naozaj vynikajúce výkony," začal svoju reakciu Weiss st.

"Ako som povedal predtým, rukopis trénera Francesca Calzonu je očividný. Povedal som to pred ME a hovorím to aj teraz. Hráči hrali výborne, boli pripravení skvelo, aj po taktickej stránke. Avšak, tréner nemusí urážať všetkých, nás, ktorí sme predtým pracovali v slovenskom futbale," pokračoval 59-ročný kouč.

 

 

Calzona ho priamo na tlačovke nespomenul, ale Weiss st. vie, že medzi riadkami bolo na pretrase aj jeho meno: "Gratulujem mu, podal dobrý výkon, ale nemusí urážať všetkých Slovanistov v rozhovore, kde sme sa mali všetci tešiť s úsmevom."

"Nech si váži ľudí, ktorí tu robia. Keby prišiel, tak by som si s ním sadol na kávu, podal si s ním ruku, ale za daných okolností… Urážal bývalých hráčov Slovana, súčasných trénerov, moju rodinu, ktorú nespomenul priamo, ale medzi riadkami. Ja som tiež urobil v živote veľmi veľa chýb, ale pre Slovensko sme spravili veľa," dodal Weiss st.

Mak? Keby nedal gól, tak Calzona tam možno už nie je

Pred turnajom dostal stopku v reprezentácii aj súčasný hráč Slovana Róbert Mak, ktorý cez leeto prišiel do Bratislavy z Sydney FC. Dlhoročný krídelník slovenského tímu sa po príprave na EURO posťažoval, že cestoval z Austrálie tisícky kilometrov a nedostal potrebný herný čas.

Tréner Calzona to zobral na vedomie a Maka vynechal v nominácii, ktorá napokon cestovala do Nemecka. Tréner Weiss mal potrebu vyjadriť svoj názor aj na túto tému.

Slovenský futbalista Róbert Mak Galéria fotiek (7) Róbert Mak v reprezentačnom drese Zdroj: Profimedia

"Keby Mak nedal gól v kvalifikácii, tak by Calzona možno ani nesedel na lavičke. Nemôže povedať, že Mak nestojí ani za reč. To je urážka hráča, ktorý urobil pre neho veľa a povedal si svoj názor. Otvoril si ústa a nepovedal nič zlé na trénera, ani na zväz. Teraz je to môj hráč a je mojou povinnosťou zastať sa ho.

Rovnako sa pustil aj do Róberta Vitteka, Jána Muchu a do mojej rodiny. Ja som mu neurobil nič. Keď sa rozhodol vynechať Vlada (Weissa ml.), ktorému skoro puklo srdce, rovnako aj mne a mojej žene, pochopil som to. Vyšlo mu to a teraz nemôže nikto nič povedať. Ja som si po MS vo futbale 2010 tiež myslel, že som najlepší na svete, ale opak bol pravdou," hovoril značne nahnevaný Weiss st., ktorý sám vie, že v minulosti urobil niekoľko chýb, z ktorých sa ale dokázal poučiť.

"Calzonovi prajem všetko dobré, držím mu palce pri reprezentácii, ale vždy si budem chrániť svojich hráčov, rodinu a klub, v ktorom pracujem," dodal na záver celej kauzy tréner, ktorý od roku 2021 pôsobí na lavičke tímu z hlavného mesta.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Slovensko ŠK Slovan Bratislava EURO 2024 Vladimír Weiss st. Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy