VIDEO Najvýznamnejšie atletické podujatie v ére Slovenska: Sme hrdí a vďační, že môžeme žiť náš sen

Na snímke zľava atlétka a prekážkarka Laura Frličková, minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi (nominant SNS), prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok, atlétka a šprintérka Lenka Gymerská a generálny sekretár SAZ Vladimír GubNa snímke zľava atlétka a prekážkarka Laura Frličková, minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi (nominant SNS), prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok, atlétka a šprintérka Lenka Gymerská a generálny sekretár SAZ Vladimír Gub Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Už iba týždeň zostáva do štartu najvýznamnejšieho atletického podujatia, ktoré bude hostiť Slovensko v ére samostatnosti.

Majstrovstvá Európy atlétov do 18 rokov sa v Banskej Bystrici budú konať od 18. do 21. júla.
Na Štiavničkách by sa malo predstaviť rekordných 1190 účastníkov zo 48 krajín.

"Sme veľmi hrdí a vďační, že sa nám dostalo podpory a môžeme tak žiť náš sen, organizovať významné podujatie. Neviedla k tomu jednoduchá cesta. Potrebovali sme vybudovať štadión, ktorý spĺňa náročné kritériá a aj vychovať kompetentný tím.

Získavali sme skúsenosti, keď sme opäť v roku 2016 obnovili míting PTS, organizovali sme aj Európsky pohár vo vrhoch, Európsky pohár v chôdzi, ME v krose a napokon sme dostali aj dôveru organizovať ME do 18 rokov. Môžeme tak budovať reprezentáciu, aby sme mali v budúcnosti na olympiáde viac reprezentantov," uviedol v utorok na tlačovej konferencii prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.

VIDEO: Prezident SAZ Peter Korčok: ME v Banskej Bystrici sa zúčastní 48 krajín, 1190 atlétov a z toho 39 slovenských športovcov

Význam šampionátu si uvedomuje aj minister športu a cestovného ruchu Dušan Keketi. "Toto nie je hocijaké podujatie, je to prvá liga mládeže. Fond na podporu športu sa stal hlavným podporovateľom šampionátu. Veríme, že budeme úspešní.

Atletické hnutie sa na toto podujatie pripravovalo štyri roky, spolu s mítingom PTS bude patriť k najväčším na Slovensku. Verím, že prekvapí nielen počtom účastníkov, ale i divákov a bude vzorom aj do budúcnosti. Ukáže, že sme schopní organizovať aj iné podobne veľké podujatia."

Budeme mať rekordnú výpravu

Slovensko bude na šampionáte reprezentovať 39 atlétov. "V jednej disciplíne môžu štartovať maximálne dvaja športovci z jednej krajiny, napriek tomu budeme mať rekordnú výpravu. Tridsiatka splnila limit, deväť atlétov bolo k nemu veľmi blízko.

Vytvorili sme tím, ktorý sa špeciálne pripravoval na tento šampionát a som rád, že to prinieslo ovocie. Toto podujatie je pre nás aktuálny vrchol, čo môžeme dosiahnuť a pripravovali sme sa na neho dlhé roky. Verím, že športovú časť zvládneme dobre," vyjadril nádej generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický.

Medzi veľké nádeje slovenskej atletiky aktuálne patrí aj Laura Frličková: "Mám splnený limit v troch disciplínach, no budem štartovať iba na 110 m prek. Chcela by som sa pohybovať na úrovni osobného rekordu a ideálne ho prekonať. Nechcem však predbiehať, sústredím sa na rozbeh a v prvom rade plánujem postúpiť do semifinále. Štiavničky sú podľa mňa najlepší štadión na Slovensku. Veľmi rada tam behám, je tam rýchly tartan," prezradila Frličková.

VIDEO: Slovenská atlétka Laura Frličková pred ME v atletike do 18 rokov: Budem sa snažiť priblížiť k rekordu

Fanúšikovia budú môcť opäť podporiť aj štvorstovkárku Lenku Gymerskú, ktorá už v Banskej Bystrici získala striebro pred dvoma rokmi na EYOFe.

"Veľmi sa teším na toto podujatie. Opäť má čaká vrcholné podujatie na Štiavničkách, cítim, že sa akoby uzavrel jeden cyklus. Je to trochu stresujúce, keď sa dobrý výsledok nepodarí, tak to uvidia všetci. Zároveň tu však bude celá reprezentácia, budeme sa navzájom podporovať a hecovať, čo je motivujúce," uviedla.

VIDEO: Slovenská atlétka Lenka Gymerská pred ME v atletike do 18 rokov: Na podujatie sa už veľmi teším

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Slovensko Dušan Keketi Peter Korčok Vladimír Gubrický Slovenský atletický zväz Laura Frličková
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy