VIDEO Takto sa bojuje o trofeje: Argentína nedopustila prekvapenie, Messi úradoval

Lionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmiLionel Messi oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

EAST RUTHERFORD - Futbalisti Argentíny sa stali prvými finalistami Copa América.

V semifinále v americkom East Rutherforde v New Jersey zvíťazili v stredu nad Kanadou 2:0. O góly sa postarali v 22. minúte Julián Álvarez a v 51. minúte Lionel Messi. Obaja súperi na seba narazili už v základnej A-skupine a duel sa skončil rovnakým výsledkom.

Argentínčania ústáli v úvode zápasu pred viac ako 80-tisíc divákmi na štadióne v East Rutherforde tlak Kanaďanov. V 22. min Álvarez prešiel medzi dvoma obrancami a otvoril skóre. Z Messiho šancí sa potom ujala až tá v 51. minúte, keď tečoval strelu Enza Fernándeza spoza dosahu brankára Maxima Crepeaua. V reprezentačnom drese si pripísal už 109.gól, viac ich má na medzinárodnej scéne na konte len Portugalčan Cristiano Ronaldo (130).

"Je šialené, čo tento tím dokázal, čo argentínska reprezentácia predvádza. Pre nás, ktorí zostali zo starej gardy, je viac ako pôsobivé, že je národný tím v ďalšom finále. Je to na tomto turnaji mimoriadne zložité. Tímy sú vyrovnané, trávniky zlé, horúčava mimoriadna," povedal po zápase Messi, ktorý o dva týždne oslávi 37. narodeniny.

Hráč Interu Miami musel opäť čeliť otázkam, či nadchádzajúce finále nebude jeho posledným zápasom v reprezentačnom drese, no túto tému nechcel otvárať ani tréner národného tímu Lionel Scaloni: "Nechajme ho tak. On vie, že my mu nikdy nezatvoríme dvere. Môže s nami zostať dokedy bude chcieť. Umožnime mu rozhodnúť sa ako chce."

Vo finále, ktoré bude v nedeľu hostiť Miami, sa Argentína o 16. juhoamerický titul stretne s víťazom semifinálového duelu medzi Uruguajom a Kolumbiou.