Nevídaný charakter v skazenom svete: Grécka hviezda ukázala krásne gesto a príde o olympiádu

Grécky basketbalista Kostas SlukasGrécky basketbalista Kostas Slukas Zdroj: Profimedia

ATÉNY - Hviezdny grécky basketbalista Kostas Sloukas sa vzdal účasti na olympijských hrách, na ktorých si mohol zahrať po prvýkrát v kariére.

Štvornásobný víťaz Európskej ligy kvôli zraneniu chýbal národnému tímu minulý týždeň v úspešnej kvalifikácii, a hoci bude čoskoro zdravotne v poriadku, nemá v úmysle ísť do Paríža na úkor niekoho zo spoluhráčov.

"Dostal som ponuku. Tréner Vassilis Spanulis sa ma spýtal, či to chcem prebrať. Povedal som mu, že pochybujem a že nie je šanca, že by som išiel na olympiádu, keď som nehral kvalifikáciu," povedal Sloukas v rozhovore pre web Sports DNA.

"Morálne je to pre mňa neprijateľné. Ja teraz odpočívam, chodím sa kúpať, zatiaľ čo chlapci sa potili, aby s národným tímom niečo dosiahli. A ja by som potom prišiel po tom všetkom, čím prešli?" uviedol tridsaťštyriročný rozohrávač Panathinaikosu Atény, ktorý v máji doviedol k triumfu v Európskej lige 24 bodmi vo finále proti Realu Madrid ako najlepší strelec zápasu. "Takto neuvažujem. Nikdy by som to neurobil."

Gréci s dvojnásobným najužitočnejším hráčom NBA Giannisom Antetokounmpom vyradili v kvalifikačnom turnaji v Pireu Slovincov s Lukom Dončičom a vo finále zdolali aj Chorvátov. Vynahradili si sklamanie z roku 2021, keď v boji o účasť v Tokiu prehrali vo finále kvalifikačného turnaja s českou reprezentáciou. Pod piatimi kruhmi si zahrajú prvýkrát od roku 2008. Hviezdu Milwaukee Antetokounmpa čaká prvý olympijský štart.

"Olympiáda bola sen. Giannisa to rozplakalo. Chvejem sa, keď o tom hovorím. Ale skutočnosť je taká, že ja to nezažijem. Pre mňa je to smutné," konštatoval Sloukas.

Gréci sa v ťažkej skupine A v Paríži stretnú s Kanadou, Španielskom a Austráliou.

Viac o téme: LOH Paríž 2024 Grécka basketbalová reprezentácia Kostas Sloukas
  • Autor: © Zoznam/
  • X/LegionHoops
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy