Českú ligu si vyskúša po druhýkrát v kariére: Z Michaloviec si to namieril do známeho klubu

Filip Vaško prestúpil do českého prvoligového klubu 1. FC SlováckoFilip Vaško prestúpil do českého prvoligového klubu 1. FC Slovácko Zdroj: Facebook/1. FC Slovácko

UHERSKÉ HRADIŠTE - Slovenský futbalista Filip Vaško zamieril z MFK Zemplín Michalovce do českého prvoligového klubu 1. FC Slovácko.

Dvadsaťštyriročný stopér trénoval s tímom už od začiatku letnej prípravy a uspel na skúške. So Slováckom podpísal zmluvu do leta 2027.

Vaško odohral v najvyššej slovenskej súťaži dokopy 105 zápasov a strelil tri góly. V minulosti pôsobil i v talianskom Udinese v tamojšom tíme do 19 rokov.

Prešiel aj všetkými mládežníckymi reprezentáciami, na konte má dva štarty za slovenskú "dvadsaťjednotku".

Okrem neho posilnil Slovácko aj brazílsky krídelník Dyjan Carlos de Azevedo, ktorý naposledy pôsobil v Dyname Malženice. Českú ligu si už predtým vyskúšal v drese Baníka Ostrava. S klubom z Uherského Hradišťa sa dohodol na zmluve do roku 2026.

"Obaja hráči nás v tréningovom procese presvedčili, že môžu byť pre tím prínosom. Filip Vaško v mládežníckom veku pôsobil v Taliansku a obliekal i reprezentačný dres Slovenska. Veríme, že pre náš tím budú viac než zdravou konkurenciou," povedal pre klubový web športový riaditeľ 1. FC Slovácko Veliče Šumulikoski.

Viac o téme: 1. FC Slovácko Filip Vaško
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/1. FC Slovácko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy