Z veľkého štvrťfinále nebude nič! Zápas Djokoviča s de Minaurom sa skončil skôr, ako sa začal

Novak Djokovič po zápase reaguje na bučiacich divákovNovak Djokovič po zápase reaguje na bučiacich divákov Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Austrálsky tenista Alex de Minaur odstúpil kvôli zraneniu bedra z Wimbledonu, kde sa mal dnes stretnúť vo štvrťfinále so svetovou dvojkou Novakom Djokovičom zo Srbska.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Sydney to oznámil na tlačovej konferencii. Deviaty nasadený hráč sa zranil v závere osemfinálového duelu s Francúzom Arthurom Filsom, ktorý vyhral 6:2, 6:4, 4:6, 6:3.

"Toto je, samozrejme, oznámenie, ktoré som nechcel urobiť. Som z toho zdrvený, ale musím odstúpiť kvôli zraneniu bedra," uviedol De Minaur. "Nie je tajomstvom, že by to bol najväčší zápas mojej kariéry. Existovalo vysoké riziko, že ak by som nastúpil na kurt, zranenie by sa ešte zhoršilo. Jedno natiahnutie, jeden sklz by to mohol zmeniť z trojtýždňového až šesťtýždňového zranenia na štvormesačnú pauzu," dodal. 

Jeho zdravotné problémy poslali Djokoviča bez boja do trinásteho wimbledonského semifinále v kariére. Tridsaťsedemročný Srb vďaka tomu vyrovnal rekord Švajčiara Rogera Federera v tzv. open ére.

Sedemnásobný víťaz z londýnskej trávy, ktorý útočí v All England Clube na rekordný 25. grandslamový titul, sa v boji o finále stretne s 25. nasadeným Lorenzom Musettim z Talianska, alebo turnajovou trinástkou Američanom Taylorom Fritzom.

De Minaur prišiel o tretiu šancu dostať sa do grandslamového semifinále. Vo štvrťfinále skončil aj tento rok na Roland Garros a pred štyrmi rokmi na US Open. Napriek tomu zaznamenal na tráve v All England Clube najlepší výsledok v kariére.

Viac o téme: Novak Djokovič Wimbledon Alex de Minaur
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy