Na OH sa nepredstaví: Topfavorit USA v Paríži bez hviezdy NBA

Kawhi Leonard s loptouKawhi Leonard s loptou Zdroj: SITA/AP/William Liang

LAS VEGAS - Kawhi Leonard nebude súčasťou amerického basketbalového mužstva na olympijských hrách v Paríži. Tamojšia asociácia sa na tom dohodla s jeho domovským tímom v NBA Los Angeles Clippers.

Pre 33-ročného krídelníka by šlo o prvú účasť na olympijských hrách v kariére.

"Kawhi sa v uplynulých týždňoch pripravoval na olympijské hry a na kempe v Las Vegas absolvoval niekoľko tréningov. Cítil sa pripravený súťažiť. Rešpektuje však spoločné rozhodnutie asociácie a Clippers, podľa ktorého je v jeho najlepšom záujme stráviť leto prípravou na nadchádzajúcu sezónu a nie účasťou na olympijských hrách v Paríži," uviedla vo vyhlásení Americká basketbalová asociácia podľa agentúry AP.

Leonard je dvojnásobný víťaz NBA a šesťnásobný účastník Zápasu hviezd, no v kariére ho trápia opakujúce sa zranenia. Za uplynulých sedem rokov vynechal približne 256 zápasov základnej časti vrátane celej sezóny 2021/22. V olympijskom výbere ho nahradí Derrick White z Bostonu Celtics. Tridsaťročný rozohrávač odohral v uplynulej sezóne NBA 91 zápasov s priemerom 15,5 bodu a 4,9 asistencie na duel.

Reprezentácia USA má na krátky čas k dispozícii 10 hráčov. Kevin Durant pre natiahnuté lýtko nebude hrať v prípravnom zápase proti Kanade a nemohol sa ani zúčastniť na štvordňovom tréningovom kempe v Las Vegas.

Viac o téme: USA Los Angeles Clippers Kawhi Leonard
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy