Weiss napriek výhre Slovana nešetril kritikou: Najskúsenejšia zostava, ale nie všetci ma uspokojili

Tréner Slovana Vladimír Weiss staršíTréner Slovana Vladimír Weiss starší Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov nad FC Struga 4:2. V drese slovenského šampióna sa gólovo presadili v 1. polčase Vladimír Weiss a Róbert Mak, po prestávke vyrovnal dvoma gólmi Besart Ibraimi.

Víťazný gól napokon strelil v 85. minúte Juraj Kucka, ktorý v nadstavenom čase pridal aj svoj druhý presný zásah. Odveta sa uskutoční o týždeň v stredu 17. júla o 17.00 h na pôde Strugy.

hlas po zápase:

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Ťažký zápas hlavne v hlavách. Nemôžeme za stavu 2:0 súpera pustiť do zápasu. Našťastie sme zvládli záver fantastickými gólmi Kucku. Futbal nie je len o hre, ale aj o dátach. Ak nestíhame behať v strede poľa, súper vás prečísli.

Prvý gól prehratý súboj, zbytočný faul v šestnástke, pri druhom otvorený priestor do kontry, zlé prerušenie. Ale naopak dali sme 4 pekné góly a to je pozitívom zápasu. Poslal som najskúsenejšiu zostavu, ale nie všetci ma uspokojili. Musíme zregenerovať a pripraviť sa na ťažkú odvetu."

"Belasí" sa v prípade postupu cez súpera zo Severného Macedónska stretnú s víťazom dvojzápasu Flora Tallinn - NK Celje (prvý zápas 0:5). Ak v úvodnej fáze vypadnú, čaká ich v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL) horší z dvojice FC Dinamo Minsk - FC Pjunik Jerevan.