VIDEO Šialené zábery na Copa América: Hráči Uruguaja sa pobili s kolumbijskými fanúšikmi

Hráči Uruguaja sa na tribúne pobili s kolumbijskými fanúšikmiHráči Uruguaja sa na tribúne pobili s kolumbijskými fanúšikmi Zdroj: SITA/AP/Julia Nikhinson

CHARLOTTE - Semifinálový zápas Copa América medzi futbalistami Uruguaja a Kolumbie (0:1) v Charlotte mal nepríjemnú dohru v hľadisku.

Hráči Uruguaja sa na tribúne pobili s kolumbijskými fanúšikmi, zasiahnuť museli bezpečnostná služba a polícia.

Videá na sociálnych sieťach ukazujú moment, keď po konci stretnutia vyliezli Darwin Núnez, Ronald Araujo a ďalších približne desať ich spoluhráčov na tribúnu a vymenili si niekoľko úderov s priaznivcami súperovho tímu.

Juhoamerická futbalová konfederácia uviedla, že incident už vyšetruje a ostro odsudzuje akty násilia.

"Naša práca je postavená na presvedčení, že futbal spája a zjednocuje nás cez svoje pozitívne hodnoty. Nie je v ňom žiadne miesto pre neznášanlivosť a násilie na ihrisku i mimo neho," citovala agentúra Reuters zo stanoviska CONMEBOL.

Kapitán Uruguaja José María Giménez vysvetlil, že hráči vyliezli na tribúnu, aby chránili svoje rodiny. "Je to katastrofa. Naše rodiny boli v ohrození. Sedeli v hľadisku, niektoré ženy mali so sebou malé bábätká. Nebola tam žiadna polícia, ani jeden policajt, museli sme ich chrániť. Je to vina dvoch či troch ľudí, ktorí vypili príliš veľa ´drinkov´ a nevedia poriadne piť," povedal Giménez podľa agentúry AP.

Po záverečnom hvizde prišlo ku konfrontácii aj na ihrisku medzi hráčmi oboch mužstiev. "Ten incident sa skončil nejakým argumentom týkajúcim sa stredu poľa a keď som videl, že sa to upokojilo, zamieril som do šatne. Potom mi povedali, že tam boli nejaké ďalšie problémy," komentoval situáciu tréner Uruguaja Marcelo Bielsa.

V hľadisku štadióna v Charlotte sa tiesnilo 70.644 divákov, z toho približne 90 percent tvorili fanúšikovia Kolumbie. Skupina približne 80-100 uruguajských priaznivcov zostala na tribúne a na hracej ploche ešte dlho po tom, ako zvyšní fanúšikovia opustili štadión.

O triumfe Kolumbie rozhodla hlavička Jeffersona Lermu z 39. minúty. "Los Cafeteros" sa vo finále stretnú s obhajcom titulu Argentínou (v pondelok o 2.00 SELČ v Miami Gardens), Uruguaj čaká deň predtým boj o konečné tretie miesto proti Kanade (2.00 v Charlotte).

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: CONMEBOL Copa América Jose Maria Gimenez Ronald Araujo Darwin Nunez Uruguajská futbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/CentreGoals
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy