EURO 2024 Spasiteľ Albionu čakal týždne na túto chvíľu: Prisahám na svoj život, povedal som, že dám gól

Ollie Watkins a jeho víťazné gesto po výhre nad Holandskom v semifinále EURO 2024Ollie Watkins a jeho víťazné gesto po výhre nad Holandskom v semifinále EURO 2024 Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

DORTMUND - Iba desať minút po príchode na ihrisko potreboval Ollie Watkins na to, aby futbalistom Anglicka po prihrávke Colea Palmera zariadil postup do nedeľného finále majstrovstiev Európy proti Španielsku.

Dvadsaťosemročný útočník v stredajšom semifinále s Holandskom s vypršaním základnej hracej doby dokonal obrat na konečných 2:1. V rozhovore pre ITV Sport prisahal na svoj život, že Palmerovi pred spoločným striedaním povedal, nech mu prihrá, pretože dá gól.

Watkins predtým na turnaji v Nemecku nastúpil iba v skupine na zhruba 20 minút proti Dánsku, štyri stretnutia strávil len na lavičke. Proti Holandsku ho tréner Gareth Southgate poslal s Palmerom do hry v 81. minúte namiesto kapitána Harryho Kanea a Phila Fodena.

Lepší pocit som nikdy nemal

"Týždne som na túto chvíľu čakal. Stálo ma veľa úsilia, aby som sa dostal tam, kde som teraz. Som nadšený. Prisahám na svoj život, že som Palmerovi povedal, že mi dnes prihrá a ja dám gól. Lepší pocit som nikdy nemal," vyhlásil Watkins, ktorý hrá za Aston Villu.

Hráči Anglicka a realizačný Galéria fotiek (30) Víťazná radosť futbalistov Anglicka Zdroj: TASR/AP/Hassan Ammar

Albion ani v šiestom zápase na turnaji neprehral, ​​hoci v každom z troch stretnutí vyraďovacej fázy proti Slovensku, Švajčiarsku a Holandsku prehrával.

"Vypočuli sme si veľa kritiky, ale sme vo finále a na ničom inom nezáleží. Vieme sa otriasť. Zdá sa, že nás nakopne, keď prehrávame," mienil Watkins.

Som za Ollieho šťastný ako blcha

Southgate mal pri striedaní šťastnú ruku. "Najdôležitejšie je, že sú všetci hráči pripravení naskočiť do hry. Z hľadiska energie sme cítili, že náš tlak začal trochu upadať, Harry (Kane) navyše schytal koňara. Ollie vie dobre napádať a zabiehať za obranu. Pripadalo nám to ako dobrý moment, kedy ho tam poslať. Som za Ollieho šťastný ako blcha, že sa mu naskytla táto chvíľa," uviedol päťdesiattriročný kouč.

Víťazná radosť Garetha Southgatea Galéria fotiek (30) Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

Pochvalu si Watkins vyslúžil aj od Kanea, ktorý v 18. minúte z penalty odpovedal na vedúci gól Xaviho Simonsa.

"Bavíme sa o tom, aby sme boli pripravení. Sme v tomto veľký tím. Keď ide o všetko, dostanete možno päť minút, možno minútu, ale aj tak môžete zápas ovplyvniť, môžete nám vyhrať turnaj. Ollie čakal, bol trpezlivý. To, čo predviedol, bolo mimoriadne. Zaslúži si to," povedal útočník Bayernu Mníchov.

Anglicko druhýkrát za sebou postúpilo na ME do finále, čo predtým dokázali iba Nemecko, Rusko a Španielsko. Pred troma rokmi Southgateov výber podľahol v londýnskom finále na penalty Talianom.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 30

Viac o téme: Harry Kane Gareth Southgate EURO 2024 Jude Bellingham Ollie Watkins Cole Palmer Kobbie Mainoo ME vo futbale 2024 Anglická futbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy