Iba nedávno ukončil kariéru: Český víťaz Stanleyho pohára prijal novú životnú výzvu

Český brankár Pavel FrancouzČeský brankár Pavel Francouz Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

DENVER - Český hokejový brankár Pavel Francouz bude po skončení hráčskej kariéry v NHL pokračovať v Colorade ako brankársky skaut. Informoval o tom klub na svojej internetovej stránke.

S tímom Avalanche, s ktorým v roku 2022 vyhral Stanleyho pohár, spolupracoval od začiatku júla ako tréner mladých brankárov na nováčikovskom kempe.

Tridsaťštyriročný Francouz oficiálne ukončil hráčsku kariéru v apríli po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch. Už v sezóne vedeniu klubu pomáhal s vyhľadávaním brankárskych talentov a podieľal sa na príprave podkladov pre draft. Na tohtoročných majstrovstvách sveta v Prahe sa blysol ako expert Českej televízie a teraz dostal od klubu z Denveru ponuku na dlhodobú spoluprácu.

"Som šťastný, že môžem byť stále v kontakte s Coloradom a Avalanche. Novú úlohu si užívam," povedal Francouz, ktorý v NHL odchytal počas štyroch sezón 73 zápasov v základnej časti, v 44 z nich pomohol tímu k výhre. V play-off zasiahol do 13 stretnutí a slávil s Avalanche osem víťazstiev.

Pri úspešnom ťažení za Stanleyho pohárom mal bilanciu šiestich víťazstiev zo šiestich zápasov, ktoré sa mu započítavali do štatistík.

Viac o téme: Colorado Avalanche Pavel Francouz
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Colorado Avalanche
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy