Sviatok pre celý šport: MS v hádzanej poznajú dejisko, finále uvidí 20-tisíc divákov

Niklas Jacobsen Landin chytá strelu Yanisa LennehoNiklas Jacobsen Landin chytá strelu Yanisa Lenneho Zdroj: SITA/AP/Jessica Gow

FRANKFURT - Majstrovstvá sveta v hádzanej mužov bude v roku 2027 hostiť šesť nemeckých miest.

Finále i zápasy o medaily sa uskutočnia v Kolíne nad Rýnom v hale s kapacitou 20.000 divákov. Organizátori v pondelok oznámili, že duely základných skupín odohrajú v Kiele, Magdeburgu, Mníchove a Stuttgarte.

Dejiskom stretnutí osemfinálových skupín bude okrem Kolína ešte Hannover. Šampionát sa začne 11. alebo 14. a potrvá do 31. januára 2027.

"Vybrali sme haly so skvelou infraštruktúrou, v ktorých sa pravidelne hráva nemecká bundesliga. To je záruka, že zorganizujeme podujatie na najvyššej úrovni," uviedol pre agentúru DPA prezident Nemeckej hádzanárskej federácie Andreas Michelmann.
 

Viac o téme:
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy