Po bombastickom prestupe skúška ohňom: Kinský sa v premiére postavil Salahovi a hviezdam LFC
LONDÝN - Český reprezentant Antonín Kinský absolvuje tri dni po prestupe z pražskej Slavie premiéru v bráne Tottenhamu v dnešnom semifinále Ligového pohára proti futbalistom Liverpoolu.
Dvadsaťjedenročný český reprezentant je v základnej zostave, ktorú oznámil londýnsky celok. Zápas sa začal o 21:00.
Kinský prišiel do Tottenhamu za zhruba 12,5 milióna libier. Anglický klub ho angažoval po tom, ako sa mu zranila brankárska jednotka Talian Guglielmo Vicario.
Hneď v prvom zápase v novom angažmáne čaká Kinského ťažká previerka. Liverpool vedie anglickú ligu, Tottenhamu patrí 12. miesto so stratou 22 bodov. Český gólman bude čeliť aj egyptskému kanonierovi Mohamedovi Salahovi, ktorý je najlepším strelcom tohto ročníka Premier League.
Svoj premiérový brankársky súboj v Anglicku Kinský zvedie s Brazílčanom Alissonom, druhým najdrahším gólmanom histórie. Liverpool ho v roku 2018 kúpil za 56 miliónov libier.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: ČTK