Polakovič prekvapujúco prestupuje z Interu do Svitu

Vincent Polakovič
Vincent Polakovič

SVIT - Jedna z najväčších slovenských osobností domácej basketbalovej extraligy Vincent Polakovič šokujúco mení dres. Opora Interu Bratislava sa upísala konkurenčnému BK Svit.

 

O prekvapujúcom transfere informuje basketbalový portál www.eBasket.sk. "O možnosti jeho príchodu sme vedeli už dávnejšie. Máme s ním bližší kontakt, veď je to náš odchovanec. Počas vianočných sviatkov sme sa stretli osobne a keď sa prišla možnosť angažovať ho, neváhali sme," povedal tréner Podtatrancov Ján Drobný.

 


Dvadsaťpäťročný 205 cm vysoký pivot, ktorý bol v minulej sezóne najlepším slovenským hráčom extraligy, odišiel v lete skúsiť šťastie do Španielska. Neuspel a vrátil sa späť do Interu Bratislava, pričom práve vďaka jeho streleckým kvalitám si "žlto-čierni" pripísali v tomto ročníku viacero dôležitých víťazstiev. Aj vo Svite sa od Polakoviča očakávajú najmä body.

 

"Doteraz bola naša útočná hra založená najmä na dvoch borcoch - Bajičovi a Lacovi. Polakovičov príchod pre nás znamená rozšírenie ofenzívnych možností," dodal Ján Drobný na adresu basketbalistu, ktorý okrem Svitu a Interu pôsobil v minulosti aj v Nemecku a Spojených štátoch amerických.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA