Slzy doslova povolené: Keď Dončič video VIDEO od Dallasu, plakali s ním tisícky ľudí v aréne

Slovinský basketbalista Luka Dončič s otcom SašomSlovinský basketbalista Luka Dončič s otcom Sašom Zdroj: SITA/AP/LM Otero

DALLAS - Slovinský basketbalista Luka Dončič sa prvýkrát od februárovej výmeny vrátil do Dallasu a po emotívnom privítaní nastrieľal svojmu bývalému klubu 45 bodov. V stredajšom zápase NBA priviedol Los Angeles Lakers k víťazstvu 112:97.

Dončič hral za Mavericks päť a pol roka do februára, kým ho klub nečakane poslal do Lakers k LeBronovi Jamesovi. Jeho bývalý zamestnávateľ mu pred stredajším zápasom pripravil video, v ktorom sa mu poďakoval za jeho doterajšie roky. Slovinský internacionál sa neubránil slzám. Potom však premenil 16 z 28 pokusov.

"Ani neviem, ako sa mi to podarilo. Keď som videl to video, povedal som si, že už nemám šancu hrať tento zápas," priznal pre ESPN. "Dojalo ma to až k slzám. Prišiel som sem ako mladý chlapec, mal som 18 rokov, a vy ste mi dali pocit domova," povedal 26-ročný rozohrávač.

V zápase však nechal svoje emócie bokom. "Milujem tunajších fanúšikov a milujem toto mesto, ale je čas ísť ďalej," dodal Dončič. V prvom polčase dal 31 bodov. Pridal osem doskokov, šesť asistencií a štyri získané lopty.

LeBron James mal 27 bodov, z toho 13 v rozhodujúcej štvrtej časti. Odohral svoj 1561. zápas v základnej časti, čo je druhý najlepší výkon v histórii. Predbehol Kareema-Abdula Jabbara, pred Jamesom je už len Robert Parish (1 611).

 

Viac o téme:
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/dallasmavs
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy