Žilinský mladík Vojtuš do Interu Miláno

Jakub VojtušJakub Vojtuš Zdroj: SITA

ŽILINA - Jakub Vojtuš (16), útočník MŠK Žilina, prestupuje do organizácie futbalového klubu Inter Miláno. Informuje o tom internetová stránka klubu mskzilina.sk. Taliansky veľkoklub sa dlhodobo zaujímal o talentovaného žilinského hráča, ktorý sa od jesene 2007 rozvíjal vo futbalovej akadémii štvornásobného slovenského majstra.

Inter Miláno dlhodobo sledoval jedného z najlepších hráčov vo svojej vekovej kategórii na Slovensku. Vojtuš bol už vlani v akadémii talianskeho klubu, kde sa oboznámil s podmienkami, v ktorých sa rozvíjajú budúci hráči Interu.

 

MŠK Žilina vyšla hráčovi a aj jeho rodičom v ústrety, pretože nie vždy má mladý hráč možnosť, aby sa v mladom veku dostal do klubu ako je Inter Miláno. V piatok 22. januára absolvoval Vojtuš lekárske testy v Miláne a následne podpísal s Interom Miláno zmluvu. Kluby sa dohodli na prestupovej čiastke 550 000 eur.

 

"Sme radi, že Jakub bude môcť svoj talent ďalej rozvíjať v mládežníckej akadémii milánskeho Interu. Dokazuje to, že v našej mládežníckej liahni dokážeme vychovávať veľké futbalové talenty. Veríme, že Jakub má dostatočný potenciál na to, aby sa v budúcnosti prepracoval až do A-mužstva Interu. Ak sa tak stane, bude to úspech aj pre MŠK Žilina. Momentálne je Jakub ešte na Slovensku, do Talianska by mal odísť začiatkom februára," povedal na margo lukratívneho prestupu PR manažér MŠK Žilina Roman Grešo.

 

Jakub Vojtuš je druhým najmladším hráčom v histórii Slovenska, ktorý nastúpil na ligový zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Svoj debut v Corgoň lige v žilinskom drese absolvoval 24. októbra 2009 v zápase FK Senica - MŠK Žilina, keď mal 16 rokov a dva dni. Vojtuš sa narodil v Spišskej Novej Vsi, kde začínal s futbalom. V MŠK Žilina pôsobil od 1. júla 2007, kedy prišiel ako starší žiak, ale ihneď začal hrávať o kategóriu vyššie v mladšom doraste pod vedením trénera Vladimíra Kuťku.

 

V súčasnosti hrával v ligovom doraste do 19 rokov opäť pod trénerom Kuťkom na poste krajného stredového ofenzívneho hráča. V mládežníckej reprezentácií SR do 15 rokov odohral deväť zápasov, v ktorých strelil jeden gól. Za SR do 16 rokov odohral 10 zápasov, teraz patrí do kategórie SR do 17 rokov. V lete 2009 bol na turnaji v Japonsku s reprezentáciou SR do 18 rokov, kde si v 3 zápasoch pripísal 1 gól.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy