Reakcie médií na úchvatných päť hodín a 29 minút: Okrem Alcaraza vyhral aj mužský tenis

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa teší z titulu na Roland GarrosŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz sa teší z titulu na Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

PARÍŽ - Ohlasy svetových médií na finálový duel grandslamového tenisového turnaja Roland Garros, v ktorom Španiel Carlos Alcaraz zdolal v pozícii turnajovej dvojky najvyššie nasadeného Taliana Jannika Sinnera po vyše päťhodinovom päťsetovom boji 4:6, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3), 7:6 (10:2).

Ohlasy svetových médií na finále Roland Garros 2025:

DPA (Nem.): "Po finále French Open, ktoré sa zapísalo do histórie, sa okrem Carlosa Alcaraza objavil aj ďalší víťaz - mužský tenis. Objavili sa obavy, že po špeciálnej ére Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča by mohlo nasledovať obdobie bezvýznamnosti. Ale päť hodín a 29 minút v nedeľu na Stade Roland Garros dokázalo, že boli neopodstatnené."

AP (USA): "Zlé štarty vo finále grandslamových turnajov nie sú pre Carlosa Alcaraza ničím novým a zakaždým, keď sa to stalo, turnaj aj tak vyhral. Nie však tak dramaticky ako v nedeľu vo finále Roland Garros, keď zvrátil prehru 0:2 na sety a odvrátil tri mečbaly, aby zdolal najlepšieho hráča svetového rebríčka Jannika Sinnera. Získal tak svoj piaty grandslamový titul v rovnakom počte finále."

BBC (V.Brit.): "Prvé veľké finále medzi Carlosom Alcarazom a Jannikom Sinnerom, dvoma najlepšími hráčmi sveta, sľubovalo, že bude veľkolepé. No ani tí najväčší optimisti nepredpokladali, že zápas dosiahne také vrcholy počas úchvatných piatich hodín a 29 minút."

The Times (V.Brit.): "Najväčší comeback: Alcaraz odvrátil tri mečbaly a ohromil Sinnera v epickom zápase."

The Athletic (USA): "Bolo to presne ako si to tenis vysníval. Päť a pol hodiny napínavej hry a neúprosnej drámy medzi dvoma novými hviezdami mužského tenisu. Úvod do širšieho sveta novej rivality, o ktorej tento šport dúfa, že ponesie pochodeň, ktorú mu odovzdala veľká trojka Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič."

L'Équipe (Fr.): "Monumentálny zápas, ktorý sa zapíše do tenisovej siene slávy. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner odohrali v nedeľu epické finále, najdlhšie v histórii Roland Garros. Posledné dejstvo, ktoré sa zapíše do legiend tohto športu a korunuje Španiela jeho piatym grandslamovým titulom."

Le Figaro (Fr.): "Alcaraz - Sinner, boli sme svedkami najlepšieho finále v histórii?"

Marca (Šp.): "Alcaraz a najlepšie finále v histórii. Paríž, hlavné mesto Španielska - ´Armada´ vyhrala 18 z posledných 24 ročníkov."

El Pais (Šp.): "Paríž odhalil ďalšiu výnimočnú myseľ: Alcarazov historický a pamätný návrat proti Sinnerovi. Rodák z Murcie odvrátil tri mečbaly a opäť sa dostal na vrchol na kurte Philippea-Chatriera po víťazstve v najdlhšom finále turnaja."

Idens (ČR): "Trofej pre oboch. Jeden z najlepších zápasov histórie. Ako Alcaraz vykúzlil zázrak. V momente, keď Jannik Sinner získal v úvodnom geme tretieho setu brejk, zdalo sa, že je rozhodnuté. Očakávaná bitka mierila k jednoznačnému víťazstvu svetovej jednotky.

Ale finále Roland Garros sa ešte len začínalo. Carlos Alcaraz sa totiž ani za stavu 0:2 na sety nevzdal a nakoniec talianskeho rivala zdolal. Na ceste za piatym grandslamovým titulom v kariére odvrátil aj tri mečbaly."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 97

Viac o téme:
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy