Sanitra: Nasťa išla na hranici svojich bežeckých možností

Anastasia KuzminováAnastasia Kuzminová Zdroj: SITA

VANCOUVER - Víťazkou pretekov biatlonistiek na 12,5 km s hromadným štartom na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stala Nemka Magdalena Neunerová. Na týchto ZOH po stíhacích pretekoch získala už svoje druhé zlato, v šprinte bola druhá. Striebro si vybojovala minuloročná majsterka sveta v tejto disciplíne Ruska Oľga Zajcevová, ktorá bola o 5,5 sekundy pomalšia. Nemecký úspech zvýraznila bronzom Simone Hauswaldová, ktorá zaostala o 7,3 s. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila ôsma, do cieľa dobehla 43,3 s za novou olympijskou víťazkou.

"Čo sa týka Nastinho bežeckého výkonu, išla na hranici svojich súčasných možností. Preteky sa nevyvíjali dobre, pretože to chcelo dať na prvej položke nulu, aby mala kontakt s čelom pretekov. Šanca na prienik medzi najlepšie bol ešte aj pred treťou streľbou. Ak by tam dala nulu, odchádzala by zo strelnice spolu s Neunerovou. Napriek tomu, že útočila zozadu, šanca na atakovanie tretieho či štvrtého miesta bola až do poslednej streľby. Dnes to bola úplne iná Nasťa ako vo vytrvalostných pretekoch. Pôsobila koncentrovane, aj keď ešte stále tomu niečo chýbalo. Tri trestné kolá nie je najhorší strelecký výkon, ale dnes to jednoducho na medailu nestačilo. Myslím si, že s individuálnymi súťaží sme sa rozlúčili veľmi pekným 8. miestom. Kiežby by sme takýchto výsledkov mali na tejto olympiáde čo najviac aj v iných športoch," povedal prezidenta Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra