Kuzminová nie je sklamaná, po Hurajtovi výbuch emócií

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

VANCOUVER - Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová pôsobila po nedeľňajších pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom na ZOH 2010 vo Vancouveri veľmi unaveným dojmom. Od 25-ročnej rodáčky z ruského Ťumenu, ktorá získala slovenské občianstvo koncom roka 2008, sa v týchto pretekoch očakávalo veľa.

Práve v disciplíne s hromadným štartom sa Kuzminová tešila pred rokom na majstrovstvách sveta v juhokórejskom Pjongčangu zo striebornej medaily a už odvtedy sa šeptom i verejne hovorilo minimálne o rovnakom úspechu aj na XXI. zimných olympijských hrách. Veľmi skromne pôsobiaca Kuzminová prevýšila očakávania už vo svojich prvých dvoch štartoch za Slovensko pod olympijskými kruhmi, keď najskôr v šprinte získala zlato a následne dokázala pridať strieborný kov v stíhačke. V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom napokon finišovala s troma streleckými chybami na 8. priečke, no pre ňu samotnú to rozhodne nebolo sklamanie.

 

"Nie som veľmi sklamaná, jedine som chcela lepšie ´odpracovať´ streľbu, ale dnes sa to nepodarilo. Bežecky mám na to, no tentoraz boli veľmi ťažké podmienky. Tie však boli rovnaké pre všetky pretekárky," povedala v mixzóne dvojnásobná majsterka Európy do 26 rokov v slovenských farbách. Kuzminová vzápätí priznala, že zisk dvoch cenných kovov hneď na úvod olympijských hier ju ovplyvnil. "Moje dve medaily pre mňa znamenali veľký zážitok, po ktorom som sa ešte stále nedokázala upokojiť."

 

Len menej ako 90 minút pred štartom ženských pretekov s hromadným štartom získal pre Slovensko veľmi cenný bronz Pavol Hurajt, čo Nasťu tiež nenechalo chladnou. "Bola som veľmi šťastná z výsledku Pavla Hurajta. Z mojej strany to bol veľký výbuch emócií," priznala Kuzminová. Podľa jeho vlastných slov to boli v nedeľu 21. februára v Olympijskom parku vo Whistleri veľmi náročné preteky. "Počasie bolo perfektné, slnko a modré nebo, ale trate boli mäkké. Nebol to môj sneh, bol príliš ťažký. Snažila som sa zabojovať nohami, ale lyže išli veľmi ťažko. Streľba nebola po náročnom boji na trati tiež príliš dobrá, len poslednú streleckú položku som zvládla bez chyby. Tri trestné okruhy sú na preteky s hromadnými štartom príliš veľa," opísala svoje pôsobenie na veľmi dobre upravenej trati pred viac ako 5000 fanúšikmi Kuzminová, ktorá získala pre Slovensko prvú zlatú medailu v histórii zimných olympijských

 

Manželka Daniela Kuzmina, reprezentanta Izraela v behu na lyžiach, priznala, že v nedeľu sa necítila na prienik na stupne pre víťazky. "Viem, že očakávania boli veľké. Už po striebre z MS v Pjongčangu sa hovorilo, že viem zabojovať. Ja som dnes od seba nečakala medailu. Jasné, že ak by som dobre zastrieľala, mohla som zabojovať, ale, žiaľ, streľbu som trochu nezvládla. Som už dosť unavená, ešte ma navyše čakajú ďalšie preteky v štafete. Musím to však nejako prežiť...," dodala Anastasia Kuzminová.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA