Hantuchová aj Cibulková do štvrťfinále

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

MONTERREY - Obe slovenské tenistky Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková sa prebojovali už do štvrťfinále na turnaji WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey. Daniela Hantuchová si poradila s Estónkou Kaiou Kanepiovou hladko za 64 minút 6:1, 6:3 a Cibulková vyradila v trojsetovom boji Talianku Saru Erraniovú za 111 minút 3:6, 6:4, 6:1.

Ak by obe slovenské tenistky uspeli aj v piatkových dueloch štvrťfinále, postúpili by do vzájomného semifinálového súboja. Už teraz majú v Mexiku istotu 70 bodov do rebríčka a prémie 5340 dolárov.

Bilanciu vzájomných duelov s Kanepiovou si bývalá piata hráčka sveta vylepšila na 2:0. "Hrala som oveľa lepšie ako v zápase prvého kola. Robila som menej chýb a lepšie som sa pohybovala. Bolo to však aj úplne iné stretnutie v porovnaní s prvým kolom. Súperka udierala do loptičky oveľa tvrdšie,“ uviedla víťazná Hantuchová pre oficiálnu stránku svetového ženského tenisu wtatour.com.

Na svojom internetovom portáli ešte k zápasu dodala: "Na dvorci bolo dosť veterno, ale fanúšikovia ma výborne povzbudzovali. Hrám v Mexiku po prvý raz, ale cítim sa tu ako doma. Je to pre mňa pekná tenisová skúsenosť.“

Jej súperkou v boji o postup do semifinále bude Američanka Vania Kingová (74.). Hantuchová sa s ňou dosiaľ stretla dvakrát iba na grandslamových turnajoch a v oboch prípadoch - na Australian Open 2008 aj US Open 2009 odišla Slovenka z kurtu ako víťazka.

Cibulková, ktorá nastúpila na turnaj v Monterrey rovnako s voľnou kartou ako Hantuchová sa natrápila viac, ako by si predstavovala. Stav vzájomných duelov proti Talianke upravila Slovenka na 2:1. Vo štvrťfinále čaká na Cibulkovú stará známa - Maďarka Ágnes Szávayová, proti ktorej má negatívnu bilanciu 1:4.

Dominika Cibulková (4-SR) - Sara Erraniová (Tal.) 3:6, 6:4, 6:1
Daniela Hantuchová (2-SR) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:1, 6:3

Ágnes Szávayová (5-Maď.) - Anna-Lena Grönefeldová (Nem.) 6:1, 6:7 (4), 6:1
Anastasija Sevastovová (Lot.) - Iveta Benešová (ČR) 6:1, 6:2