Rulík v príprave Česka na MS nominoval aj päticu nováčikov: Chceme dať šancu mladším hráčom
PRAHA - Kouč českej hokejovej reprezentácie Radim Rulík nominoval na úvodný kemp v príprave pred májovými majstrovstvami sveta vo Švajčiarsku 23 hráčov.
Medzi triom brankárov, ôsmimi obrancami a dvanástimi útočníkmi, ktorí sa budú hlásiť na utorňajšom zraze v Karlových Varoch, je pätica nováčikov. Extraligový výber dopĺňajú traja krajania: bek Jiří Ticháček a útočníci Matyáš Kantner s Danielom Voženílkom. Zväz o tom informoval v tlačovej správe.
Za národný tím medzi dospelými do zápasu doteraz nenastúpili gólmani Adam Brízgala (Kladno) s Jánom Kavanom (Brno), zadák Tomáš Galvas (Liberec) a dvojica kladenských útočníkov Jakub Konečný, Marcel Marcel.
Čakali na vývoj extraligy
"Do poslednej chvíle sme čakali, ako sa vyvinie extraligové play-off, pričom samozrejme nemôžeme zobrať hráčov, ktorí budú hrať semifinále a baráž," uviedol k výberu hráčov tréner Rulík.
"Čo je hlavné, chceme dať šancu mladším perspektívnym hráčom, ktorí by mohli byť do budúcnosti oporami národného tímu. Starší hráči potom dostanú v rámci prípravy priestor na to, aby sa pred majstrovstvami dostali do formy," dodal Rulík.
Výber hráčov z extraligových klubov, ktorým už skončila sezóna, dopĺňajú Ticháček s Kantnerom z fínskeho klubu Kärpät Oulu a Daniel Voženílek zo švajčiarskeho Zugu. Kärpät zostal za bránami play off, Zug vypadol vo štvrťfinále s Davosom.
Pozvánku prijali všetci hráči
"Pozvánku na kemp prijali všetci hráči, ktorých sme nominovali. Mali sme záujem tiež o Nicka Malíka, ktorého sme oslovili, ale z osobných dôvodov sa k národnému tímu nepripojí," povedal generálny manažér reprezentácie Jiří Šlégr.
Po úvodnom štvordňovom tréningovom kempe sa hráči do Karlových Varov vrátia na ďalší zraz 13. apríla, keď začnú prípravu dvomi zápasmi s Nemeckom. Prvý duel sa odohrá vo štvrtok 16. apríla (17.30), druhý hneď deň potom (17.00).
Ďalší zraz je naplánovaný na 20. apríla do Jihlavy, vrcholiť bude dvojzápasom proti Rakúsku. Vo štvrtok 23. apríla sa bude hrať vo Viedni (19.00), odvetný súboj potom o deň neskôr v Jihlave (17.00).
Pred svetovým šampionátom potom čakajú reprezentáciu ešte dva turnaje série Euro Hockey Tour, v ktorých sa hokejisti stretnú s tradičnými súpermi Fínskom, Švédskom a Švajčiarskom.
České hokejové hry (novo Fortuna Hockey Games) usporiadajú od štvrtka 30. apríla do nedele 3. mája České Budějovice, Švédske hokejové hry sa odohrajú týždeň potom v Ängelholme a budú generálkou na MS v Zürichu a Fribourgu.
Česi do šampionátu vstúpia v piatok 15. mája stretnutím s Dánmi, základnú skupinu odohrajú vo Fribourgu.
Nominácia na úvodný tréningový kemp v Karlových Varoch (7.-10. apríla) v príprave pred MS:
Brankári: Adam Brízgala (Kladno; 0 zápasov), Jan Kavan (Brno; 0), Petr Kváča (Liberec; 8),
Obrancovia: Filip Kráľ (11 zápasov / 0 gólov), Ján Ščotka (57 / 1), Libor Zábranský (všetci Brno); 37/1), Tomáš Cibulka (České Budějovice; 9 / 0), Tomáš Galvas (Liberec; 0/0), Martin Jandus (Kladno; 15/0), Filip Pyrochta (Mladá Boleslav; 62/2), Jiří Ticháček (Kärpät Oulu /Fin.; 34/0),
Útočníci: Matyáš Filip (5 /0), Ondřej Rohlík (obaja Plzeň; 3 / 0), Kevin Klíma (4 / 0), Radovan Pavlík (obaja Hradec Králové; 8 / 1), Jakub Konečný, Marcel Marcel (obaja Kladno; obaja 0 / 0), Jakub Flek (Brno; 111/28), Petr Fridrich (Olomouc); 9 / 1), Filip Přikryl (České Budějovice; 6 / 1), Jaromír Pytlík (Liberec; 5 / 1), Matyáš Kantner (Kärpät Oulu / Fín.; 11/ 0), Daniel Voženílek (Zug / Švaj.; (48 / 9).
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: TASR



































































































