Hranáč o špeciálnych tréningoch Česka pred vstupom do MS: Veríme v to, čo nám ordinujú tréneri

Robin Hranáč v reprezentačnom drese ČeskaRobin Hranáč v reprezentačnom drese Česka Zdroj: SITA/AP/Vít Černý

DALLAS - Českí futbalisti sa na vysokú nadmorskú výšku pri nadchádzajúcich zápasoch majstrovstiev sveta hraných v Mexiku chystajú aj špeciálnymi tréningami vo vyhriatej miestnosti. Novinárom to na základni mužstva v Dallase povedal obranca Robin Hranáč.

Dvadsaťšesťročný stopér Hoffenheimu si zatiaľ pobyt na šampionáte nemôže vynachváliť, nevadia mu ani náročné klimatické podmienky v USA, predovšetkým veľké teplo. Teší sa na svoju druhú účasť na veľkom turnaji.

Český celok odohrá vo vysokých nadmorských výškach úvodné stretnutie s Kóreou a záverečný tretí zápas skupiny s Mexikom.

Špeciálne tréningy na aklimatizáciu

"Pripravujeme sa na to už od začiatku nášho zrazu, keď sme sa stretli v Prahe. Máme určité tréningy prispôsobené tak, aby sme sa dokázali dobre aklimatizovať. Prichádzame tam v čo najkratšom čase, aby sme neboli poznačení tou výškou. Veríme v to, čo nám ordinujú tréneri," citoval web FAČR Hranáča z tlačovej konferencie.

"Niektoré tréningy absolvujeme vo vyhriatej miestnosti vo vysokom teple a so záťažou v určitej tepovej frekvencii. Zaraďujeme to napríklad trikrát počas týždňa. Budujeme si tým odolnosť práve proti pobytu vo výške. Nebojím sa toho, skôr sa teším na novú výzvu. Vo futbale rozhoduje to, ako ste pripravení v hlave. Verím, že aj toto zvládneme," doplnil Hranáč.

Jeho tím sa v piatok po generálke s Guatemalou presunul z New Yorku do Dallasu, kde bude mať počas celého šampionátu základňu.

Vysoké teploty v Dallase

"Som tu (v USA) prvýkrát a všetko je skvelé. Miestna kultúra je odlišná od tej našej, ale máme sa tu výborne. Všetko klape, celý realizačný tím odvádza skvelú prácu. Aj nálada v tíme je super," pochvaľoval si Hranáč.

V Dallase panujú vysoké teploty vyše 30 stupňov Celzia a tím preto trénuje skoro dopoludnia. "Pokiaľ ide o počasie, mne sa tu páči. Teplo je tu poriadne, ale ja som v teple rád. Na takéto podmienky z Čiech nie sme úplne zvyknutí, ale podmienky, ktoré teraz sú v Amerike, nám pomôžu v lepšej adaptácii na počasie v Mexiku," mienil Hranáč.

"Po prílete do Dallasu vnímame aj väčšiu vlhkosť. Potom vojdete do miestnosti, kde je s nadsadením mínus 15 stupňov. Potom sa zase už skôr teším von do tepla. V horúčave je dôležité dodržiavať pitný režim, máme špeciálne regeneračné drinky. Kto hrá dlhšie, tak vie, ako sa v tomto ohľade pripraviť. Hydratácia je dôležitá, nie je to len o samotnom tréningu. Ide o celodenný proces," priblížil Hranáč.

Po Eure jeho ďalší veľký turnaj

Po predvlaňajšej účasti na Eure v Nemecku ho čaká druhý veľký turnaj za reprezentačné "áčko". "Je to veľký rozdiel. Vo futbale sa každý nejakým spôsobom vyvíja. Mám za sebou dva roky v Hoffenheime, zažil som toho dosť a som rád za každú skúsenosť, ktorú som získal. Len to vás posúva dopredu," poznamenal Hranáč.

Do turnaja jeho celok vstúpi v piatok o 4.00 SELČ proti Kórei. "Majú vo svojom tíme dlhodobo veľmi rýchlych ofenzívnych hráčov, nebezpečných hlavne v protiútokoch. Ale my v obrane máme tiež rýchlosť, berieme to ako svoju zbraň. Z tohto pohľadu by to mohlo byť veľmi vyrovnané," mienil Hranáč.

Son najväčšou ofenzívnou hrozbou

"Najväčšia zbraň Južnej Kórey? Určite útočník Son Hung-min, poznáme ho všetci veľmi dobre predovšetkým z jeho skoršieho pôsobenia v Tottenhame," povedal Hranáč.

Verí, že český tím na turnaji prejde do vyraďovacej fázy. "Chceme postúpiť zo skupiny. Bol by hriech, keby sme uvažovali inak. Ale musíme byť obozretní a ísť zápas od zápasu. Žiadny súper tu nebude jednoduchý, musíme ísť postupnými krokmi," doplnil bývalý plzenský zadák.

Viac o téme:
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/ceskarepre
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy