Chára zrejme pod skalpel, malíček stále neposlúcha

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA

BOSTON - Slovenský hokejový obranca Bostonu Bruins Zdeno Chára možno bude musieť podstúpiť operáciu malíčka na ľavej ruke. Informuje o tom internetová stránka televíznej stanice ESPN.

 

Chára sa zranil už 20. novembra v zápase v Buffale, keď sa mu malíček zachytil o nohavice ako súčasť výstroja a vzápätí ho si ho privrel o hokejku a mantinel. Napriek tomu, že išlo o dislokáciu a poškodenie väziva i šliach, Chára sa rozhodol nepodstúpiť okamžite navrhovaný zákrok, ale pokračovať v rozbehnutej sezóne. Keď kapitán Bostonu roztvoril dlaň, nemohol malíček narovnať. Počas hry dokonca prst občas "vyskočil" zo správnej polohy a fyzioterapeut mu ho musel naprávať. Po zranení nosil špeciálny chránič na malíčku a prstenníku ľavej ruky asi dva mesiace, ale necítil sa s ním pohodlne, takže si namiesto toho začal si prsty tejpovať. Podľa samotného hráča nemalo toto zranenie vplyv na jeho hru, hoci spodná ruka na hokejke bola limitovaná. V závere tohto týždňa by sa mal podrobiť vyšetreniu u špecialistu Matthewa Leibmana, ktorý by mal rozhodnúť, či Chára potrebuje chirurgický zákrok. 

 

"Vždy sa najprv snažíte dať to do poriadku aj bez operácie a nájsť priechodnú cestu, ako sa jej vyhnúť. Potrebujem to prekonzultovať s lekárom a možno on príde s nejakým iným návrhom, ako zlepšiť môj zdravotný stav. Teraz je vhodný čas, aby sme tento problém vyriešili. Počas sezóny som si to nemohol dovoliť, lebo sme hrali, či trénovali každý deň," poznamenal trenčiansky rodák, ktorému práve toto zranenie znemožnilo hrať na MS v Nemecku. 

 

Zaujímavosťou je, že sa Chára nemohol púšťať do pästných súbojov, kým nosil chránič: znamenalo by to totiž automatickú suspendáciu. Aj po odložení chrániča však bolo pre 207 cm vysokého slovenského obra veľmi problematické púšťať sa do skrumáží.

 

"Bolo to skutočne nemožné," poznamenal Chára, ktorý v uplynulej sezóne napriek zdravotným problémom odohral v základnej časti NHL 80 zápasov, v ktorých si pripísal 44 bodov (7+37) a k nim pridal ďalších 7 (2+5) v nasledujúcich 13 dueloch play-off.

 

Boston vypadol v semifinále Východnej konferencie s Philadelphiou, hoci viedol už 3:0 na zápasy, a stal sa len tretím tímom v histórii bojov o Stanleyho pohár, ktorý nevyužil takýto náskok.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy