VIDEO Futbal spojil fanúšikov: Kosovo je Srbsko!

Fanúšikovia sa zhodli: Kosovo je Srbsko
Fanúšikovia sa zhodli: Kosovo je Srbsko

BRATISLAVA - Fenomén zvaný futbal vo štvrtok v Bratislave opäť potvrdil, že dokáže spájať národy a ľudí. UEFA označila duel 3. predkola EL medzi Slovanom a CZ Belehrad ako rizikový, keďže oba tábory fanúšikov sprevádza nie práve najlepšia povesť.

 

Tieto prognózy sa však skôr naplnili v uliciach mesta a pred štadiónom, kde prišlo k menším výtržnostiam, avšak nič vážne sa podľa doterajších informácii neudialo. Do Bratislavy pricestovalo približne 2000 priaznivcov srbského tímu.

 

Na štadióne vládla už dlho pred úvodným výkopom správna futbalová atmosféra, oba tábory tých najskalnejších fanúšikov pomaly zapĺňali vyhradené sektory. Po príchode hráčov na rozcvičku privítali fanúšikovia Slovana aj belehradského tímu svojich miláčikov, ktorí im takisto z hracej plochy zatlieskali. Vzápätí nasledovalo pár vzájomných prekáračiek a tradičných "pozdravov" medzi fanúšikovskými tábormi, ktoré neodmysliteľne patria k takýmto zápasom.

 

Pri samotnom nástupe hráčov na dôležitý duel to už na Pasienkoch skutočne žilo futbalom, belasý kotol pripravil celoštadiónové choreo, v ktorom sa vynímal obrovský plagát s panorámou Bratislavy. Srbskí priaznivci si aj naprike údajným dôsledným kontrolám prepašovali do svojho sektora pyrotechniku, avšak tá len prikrášlila celkovú atmosféru stretnutia.

 

Vrcholom bolo "spoločné predstavenie" oboch fanúšikovských táborov počas výpadku elektriny. Tentokrát tu menšiu úlohu zohrala aj politika. Situácia okolo Kosova a Srbska je všeobecne známa a viaceré futbalové fankluby verejne vyjadrujú svoj súhlas či nesúhlas s dianím okolo osamostatnenia tohto štátu. Spoločné skandovanie "Kosovo je Srbsko" a na záver prekrikovačka dvoch početných kotlov a vzápätí takmer celého štadióna určite potvrdili, že futbal je obrovský fenomén a dokáže spájať aj na prvý pohľad znepriateľené fanúšikovské tábory.

 

Za všetko hovorí pokrik srbských divákov, ktorý nasledoval po tejto menšej politickej vložke: "Slovenskí bratia", znelo z prísne stráženého sektora obávaných "Delije".

 

 

 

 

 


Zdroj:
športky, youtube
Foto:
športky

DISKUSIA