Jurkemik v Ružomberku skončil, nahradí ho Milojevič

Ladislav Jurkemik
Ladislav Jurkemik

RUŽOMBEROK - Vedenie klubu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Ružomberok sa v nedeľu 10. októbra rozhodlo pre zmenu na poste hlavného trénera A-mužstva. Ako informoval obchodný manažér a tlačový hovorca Liptákov Michal Mertinyák, po vzájomnej dohode ukončil pôsobenie na lavičke Ruže doterajší lodivod Ladislav Jurkemik.

"Už v utorok po prehratom domácom zápase so Senicou (1:2, pozn.) mi vedenie klubu oznámilo, že budem odvolaný. Požiadali ma však, aby som viedol mužstvo v dueli v Trnave. Neviem, či by mi pomohlo, ak by sme proti Spartaku zvíťazili. V každom prípade som sa dnes dozvedel, že v Ružomberku definitívne končím," povedal majster Európy z roku 1976 L. Jurkemik a pokračoval:


"Pred zápasom so Senicou sme boli na druhom mieste a po ňom, hoci sme prehrali, stále na štvrtom. Šokovalo ma, že už po jednom nezvládnutom stretnutí sa vedenie tímu rozhodlo pre takýto krok, ale musím to rešpektovať. Ja som do poslednej chvíle dúfal, že dostanem možnosť pokračovať, preto som si ani nič iné nehľadal a nerozmýšľal som nad tým, čo budem robiť ďalej."

 


Jurkemikovým nástupcom by sa mal s najväčšou pravdepodobnosťou stať Goran Milojevič, s ktorým sa ešte doťahujú posledné detaily ohľadom zmluvy. Milojevič je slovenským fanúšikom známy z pôsobenia v Košiciach, ktoré trénoval v jarnej časti uplynulej sezóny Corgoň ligy a zachránil ich medzi elitou.

 


"Popoludní pristúpime k rokovaniam s Milojevičom,"
cituje internetový portál www.profutbal.sk slová generálneho riaditeľa Liptákov Juraja Saba. Ten má na stole pripravený kontrakt na jeden rok s opciou na ďalšiu spoluprácu, ale to len v prípade, že privedie Ružomberok do pohárovej Európy.
Milojevič by si mal so sebou priviesť aj vlastného asistenta a kondičného trénera, ako aj niekoľko nových hráčov.

 

"Tí by mali zaplniť v základnej zostave najmä naše problémové ofenzívne posty," doplnil Juraj Sabo.

 


Už v priebehu minulého týždňa skončil v pozícii asistenta trénera tímu spod Čebraťa Viliam Hyravý, ktorý sa presunul na post kouča ružomberského výberu do 18 rokov. Jurkemik, ktorý sa stal hlavným kormidelníkom MFK pred aktuálnou sezónou, absolvoval v pondelok operáciu prietrže, vo štvrtok však už opäť viedol tréning A-tímu.Bývalý lodivod slovenskej reprezentácie pôsobil v uplynulom ročníku v Ružomberku v pozícii športového riaditeľa.

 


Futbalisti Ružomberka figurujú v tabuľke najvyššej súťaže po 11. kole so ziskom 17 bodov na 6. mieste - bilancia 5 víťazstiev, 2 remízy, 4 prehry a skóre 10:11. Z ostatných troch zápasoch však Liptáci získali jediný bod za domácu remízu v 9. kole s nováčikom zo Zlatých Moraviec 1:1.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
www.mskruzomberok.sk

DISKUSIA