VIDEO Hladká výhra Košíc s Prešovom, hetrik Milinkoviča

Michal Piter-Bučko a Pavol JurčoMichal Piter-Bučko a Pavol Jurčo Zdroj: SITA

KOŠICE - Futbalisti MFK Košice zvíťazili v predohrávanom stretnutí 18. kola Corgoň ligy nad Tatranom Prešov 4:0 a svojho súpera v tabuľke o skóre preskočili a odtlačili na predposlednú, 11. priečku.

Vo východniarskom derby sa začalo v slušnom tempe a už v 2. minúte mal príležitosť domáci Jurčo, no Diviš sa prezentoval pekným zákrokom. Z následného rohového kopu sa lopta dostala až ku Škutkovi, ktorý však z dobrej pozície nenamieril presne. V 10. minúte potiahol individuálnu akciu Milinkovič a takmer z dvadsiatichpiatich metrov strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia - 1:0. V ďalšom priebehu sa útoky striedali na oboch stranách, no hostia vážnejšie pohrozili až o sedem minút po strele Belejíka, ktorý však trafil náruč domáceho gólmana. Ten istý hráč zakončoval aj v 24. minúte hlavou, no Repiský si opäť poradil. Na opačnej strane skúšal strelecké šťastie autor prvé gólu Milinkovič, avšak Diviš loptu vyrazil pred seba a obrancovia ju odpratali do bezpečia. Do konca prvého polčasu sa obraz hry nezmenil a príležitosti sa striedali na oboch stranách. Najviac zaujal moment z 42. minúty, keď Piter-Bučko po odpískaní zbytočne oplácal faul Šinglárovi a hlavný rozhodca siahol po červenej karte.

Úvod druhého dejstva patril Košičanom, ktorí sa tlačili do zakončenia, no z ich príležitostí nezapršalo. Hostia oslabení o jedného hráča postupne prevzali iniciatívu, ale do vyloženej šance sa nedostali. Najbližšie ku gólu mal Macko v 65. minúte, ktorý poslal loptu priamo na bránu po štandardnej situácii, Repiský si s ňou poľahky poradil. Potom prišli chvíle Milinkoviča, ktorý v rozpätí necelých dvoch minút dvakrát skóroval a dosiahol hetrik. Na 2:0 zvýšil zvnútra šestnástky, keď ho peknou prihrávkou našiel Šinglár a po ďalšej akcii domáceho tímu trafil spoza šestnástky pod brvno - 3:0. Na začiatku 84. minúty nepríjemne vystrelil striedajúci Katona, no Repiský efektne zasiahol. Tri minúty pred koncom pridal ešte štvrtý gól Matič, ktorý po minútovom pobyte na ihrisku prekonal Diviša a stanovil skóre duelu - 4:0.

MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (1:0)
Góly: 10., 70., 71. Milinkovič, 87. Matič. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Čonka, Kuzma (obaja Košice), ČK: Piter-Bučko (Prešov), 1300 divákov

Košice: Repiský - Kolbas, Dobias, Cicman, Čonka - Šinglár - Milinkovič (78. Pačinda), Kuzma, Karaš (86. Matič), Jurčo (72. Viazanko) - Škutka

Prešov: Diviš - Petráš, Krajník, Bašista, Kica - Papaj (80. Pribula), Piter-Bučko, Baran, Vršajevič (46. Macko) - Belejík (46. Katona), Meszároš

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): "Derby malo svoju kvalitu. Prvý polčas bol vyrovnaný a dôležitým momentom bol gól Marka Milinkovič a vylúčenie hosťujúceho hráča, ktoré nakoniec ovplyvnilo celý zápas. Paradoxne po prestávke mali hostia dvadsať minút viac z hry, my sme hrali ustráchane, no po druhom góle to z nás opadlo a už to bola z našej strany exhibícia."

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Víťazstvo Košíc rozhodli dvaja ľudia. Marko Milinkovič, ktorý je nadpriemerný hráč a na ihrisku to vie a hlavný rozhodca, ktorý bol presný opak."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv