Kocian si vyskúša exotiku, bude trénovať v Čine

Ján KocianJán Kocian Zdroj: SITA

PEKING - Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian (52) sa stal koučom účastníka najvyššej čínskej súťaže FC Ťiang-su Sainty. Túto informáciu prinieslo utorňajšie vydanie denníka Plus jeden deň.

 

"Kontaktoval ma bývalý hráč Frankfurtu a St. Pauli Jang Čchen. Najprv som sa stretol s ním a potom o tri dni prileteli do Nemecka najvyšší predstavitelia klubu FC Ťiang-su Sainty. Dostal som od nich lukratívnu ponuku, ktorú som nemohol odmietnuť," povedal bývalý kormidelník Drnovíc, Košíc, nemeckého Kolína, Frankfurtu či asistent trénera pri rakúskej reprezentácii.

 

Čínsky klub patrí spoločnosti Kuo-sin, ktorá má ročný obrat viac ako miliardu eur. "Mužstvo hráva domáce zápasy na šesťdesiattisícovom modernom štadióne v sedemmiliónovom meste Nan-ťing, ktoré je tristo kilometrov od Šanghaja. Tím má k dispozícii tréningové centrum, kde nájdete všetko," doplnil Ján Kocian, ktorý by mal do najľudnatejšej krajiny sveta odcestovať koncom tohto týždňa.

 

"Mal by som sa tam priamo oboznámiť s klubom. Čínska liga sa začína v apríli. Svoje meno som už videl v tom jazyku napísané. Komunikovať s hráčmi budem po anglicky. A navyše pri tíme bude pôsobiť už spomenutý Čchen, s ktorým sa budem môcť rozprávať aj po nemecky," uzavrel Kocian.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy