Saláta: V zime chcem určite odísť do zahraničia

Kornel Saláta
Kornel Saláta

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Kornel Saláta (25) nemá núdzu o ponuky, počas zimného prestupového obdobia tak môže naplniť svoje želanie - odísť zo Slovana Bratislava do zahraničného klubu.


"Chcem sa posunúť vo svojej kariére niekam ďalej. Určite chcem teraz v zime zmeniť pôsobisko. Cítim, že mám na viac ako na slovenskú ligu. Chcel by som si svoje futbalové kvality otestovať v niektorej zahraničnej súťaži. Verím, že sa mi podarí nájsť si dobrý a kvalitný tím za hranicami, v ktorom budem pravidelne hrávať," povedal rodák z Kamenice nad Hronom.

 

O služby Salátu prejavili v uplynulých dňoch záujem predovšetkým srbská Crvena zvezda Belehrad a poľská Wisla Krakov. "O interese Belehradu viem, hoci zatiaľ som sa s nikým z tohto klubu nezhováral. Môj bývalý spoluhráč zo Slovana Mario Božič mi však stále píše, aby som prišiel, aké je to tam skvelé a podobne. O Wisle Krakov som sa prvýkrát dočítal v pondelok v médiách, o tom nič bližšie neviem," skonštatoval stopér známy výborným hlavičkovaním v defenzíve i ofenzíve.

 

"Viem, že okrem Srbska sa objavili záujemcovia o moje služby aj v Rusku a Švajčiarsku. Momentálne však neviem, povedať, čo by som uprednostnil. Počkám si do januára, prípravu začnem so Slovanom a potom sa uvidí, ako to celé dopadne. V každom prípade však chcem už teraz v zime odísť," dodal Kornel Saláta, ktorý v minulosti hrával aj za Matador Púchov, Artmediu Petržalka a Banskú Bystricu.

 

V lete sa o Salátu intenzívne snažilo chorvátske Dinamo Záhreb, napokon však týmto smerom putoval len jeho spoluhráč z kádra "belasých" Jakub Sylvestr.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA