Prestup Salátu do Crvenej Zvezdy zamrzol na peniazoch

Kornel Saláta
Kornel Saláta

BELEHRAD - Rozdiel medzi zotrvaním stopéra Kornela Salátu v Slovane Bratislava a jeho prípadným zimným odchodom do srbského futbalového klubu Crvena zvezda Belehrad sa momentálne dá vyčísliť na 400 000 eur, tvrdí Sportski žurnal. "Belasí" údajne pôvodne požadovali za reprezentanta SR 1,6 milióna eur a medzičasom mali pristúpiť na polovičnú cenu, ale pri dohodnutí percent z eventuálneho ďalšieho hráčovho prestupu.

Pevne stanovená vraj už je hodnota ďalšieho slovanistu, záložníka Maria Božiča - 200 000 eur. CZ Belehrad však má na transfery 1 milión eur a chce angažovať až tri posily. Usiluje sa teda získať Salátu za 400 000 eur, Bratislavčania trvajú na 1 milióne eur za "balík" oboch futbalistov z Pasienkov.

 

Dvadsaťpäťročný rodák z Kamenice nad Hronom Saláta v stredu povedal: "Chcem sa posunúť vo svojej kariére niekam ďalej. Určite chcem teraz v zime zmeniť pôsobisko. Cítim, že mám na viac ako na slovenskú ligu. Chcel by som si moje futbalové kvality otestovať v niektorej zahraničnej súťaži. Verím, že sa mi podarí nájsť si dobrý a kvalitný tím za hranicami, v ktorom budem pravidelne hrávať."

 

Odchovanec FK Štúrovo Saláta hrával v minulosti aj za Púchov, Petržalku a Banskú Bystricu. V lete sa o jeho služby uchádzalo chorvátske Dinamo Záhreb, napokon však týmto smerom putoval jeho spoluhráč zo Slovana Jakub Sylvestr.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA