Saláta skompletizoval prestup do Rostova

Kornel Saláta
Kornel Saláta

BELEK - Slovenský futbalový reprezentant Kornel Saláta (25) sa na štyri roky upísal ruskému prvoligovému klubu FK Rostov. Prestup stopéra, ktorý si doteraz obliekal dres ŠK Slovan Bratislava, sa skompletizoval vo štvrtok v neskorých večerných hodinách. Informuje o tom oficiálna internetová stránka ruského tímu.

 

Rodák z Kamenice nad Hronom odletel vo štvrtok ráno do tureckého Beleku, kde sa pripojil ku svojim novým spoluhráčom, ktorí sú tam na kondičnom sústredení pred novou sezónou. Saláta sa hneď po príchode do tréningovej bázy úspešne podrobil lekárskym testom a následne spečatil svoj transfer podpisom pod štvorročný kontrakt.

 

"S touto zmluvou môžu byť spokojné všetky zainteresované strany. Pre Kornela je to výborný krok, ruská liga je veľmi kvalitná. Za rok alebo za dva by mohol prestúpiť do kvalitnejšieho ruského mužstva, čo bude dobré pre neho aj pre slovenskú reprezentáciu. Verím, že sa tam rýchlo aklimatizuje a stane sa stabilnou súčasťou základnej zostavy," povedal Karol Csontó zo spoločnosti Stars&Friends, ktorý hráča pri rokovaniach zastupoval.

 

Odchovanec FK Štúrovo vníma prestup do zahraničia veľmi pozitívne. "Som rád, že sa môžem vo svojej kariére posunúť ďalej. Cítil som, že mám na viac ako na slovenskú ligu. Preto som si chcel svoje futbalové kvality otestovať v niektorej zahraničnej súťaži," povedal Kornel Saláta a v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku FK Rostov doplnil: "Som veľmi rád, že sa to celé dotiahlo do konca. Dúfam, že sa veľmi rýchlo aklimatizujem a budem platnou posilou. O serióznosti záujmu ruského tímu hovorí aj dĺžka kontraktu - štyri roky. Myslím si, že ruská liga je veľmi kvalitná, bude to pre mňa dostatočná motivácia presadiť sa v takejto súťaži. Teším sa na nové prostredie, som pripravený odovzdávať tímu sto percent."

 

O Salátu mal eminentný záujem aj srbský klub Crvena zvezda Belehrad, jeho odchod na Balkánsky polostrov však napokon zastavila lukratívnejšia ponuka zo strany ruského tímu. Konkrétna finančná čiastka za prestup slovenského reprezentanta do FK Rostov nie je známa, podľa niektorých zdrojov by malo ísť o viac ako milión eur.

 

Tím FK Rostov skončil v uplynulej sezóne ruskej najvyššej súťaže Premier League na 9. priečke a bez problémov si udržal príslušnosť medzi elitou. "Poľnohospodári", ako prezývajú mužstvo z Rostova na Done, patria od roku 1995 k stabilným účastníkom najvyššej súťaže, len v roku 2008 si jeden ročník zahrali v II. lige. Hlavným trénerom FK Rostov je Ukrajinec Oleg Protasov. V Rusku sa súťaž začína v marci a tentoraz bude netradične trvať rok a pol až do leta 2012, keďže tamojšia liga prechádza na systém jeseň - jar.


Zdroj:
SITA
Foto:
Športky

DISKUSIA