VIDEO Poprad získal Kanaďana Wanviga a Američana Rogersa

Kyle Wanvig
Kyle Wanvig

POPRAD - V extraligovom hokejovom tíme HK Poprad tesne pred koncom prestupového obdobia úspešne "zalovili" v zahraničí a podarilo sa im angažovať kanadského útočníka Kyla Wanviga a amerického obrancu Brandona Rogersa.


Informáciu potvrdil výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan. Okrem dvojice hráčov zo zámoria smeruje do Popradu aj slovenský útočník Gabriel Spilar z Nitry. "Pred koncom prestupového obdobia sme angažovali Gabriela Spilara z Nitry. Dnes u nás absolvoval vyšetrenia a keďže je v súčasnosti zranený, ideme do mierneho rizika. Hrať totiž bude môcť približne o mesiac,“ informoval Tibor Turan a pokračoval: "Z nemeckého Augsburgu sa nám podarilo získať kanadského útočníka Wanviga, ktorý má skúsenosti aj z NHL, v AHL dokonca odohral viac ako 400 zápasov. Navyše sme angažovali aj Brandona Rogersa, ktorý vystuží naše obranné rady.“


Krídelník Kyle Wanvig naposledy pôsobil v nemeckom Augsburgu, v Európe už hrával aj za švédsky Brynäs a ruský Chabarovsk. V zámorí sa mu podarilo prebojovať sa aj do NHL, v ktorej za Minnesotu a Tampu odohral spolu 75 duelov. Počas pôsobenia v tíme Wild bol spoluhráčom Mariána Gáboríka. V tejto sezóne absolvoval Wanvig za Augsburg 35 zápasov s bilanciou 5 gólov a 10 asistencií.


Dvadsaťosemročný Brandon Rogers má na svojom konte viac ako 300 duelov v zámorskej AHL, v tejto sezóne pôsobil v Houstone a Lake Erie. V minulom ročníku bol dokonca kapitánom Houstonu Aeros. Gabriel Spilar prišiel do Nitry pred touto sezónou. Odohral za ňu 48 duelov s bilanciou 13 gólov a 32 asistencií. V minulosti hrával na Slovensku aj v Žiline, Zvolene, Slovane Bratislava a rodných Košiciach. V Česku si obliekal dresy Sparty Praha a Zlína, vo Fínsku pôsobil v tíme Espoo Blues a v ruskej KHL v Baryse Astana.


Popradčanom patrí v extraligovej tabuľke so ziskom 100 bodov druhá priečka s devätnásťbodovým odstupom za vedúcimi Košicami. "Kamzíci" majú pred treťou Banskou Bystricou trojbodový náskok.

 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, youtube.com
Foto:
www.portlandpirates.com

DISKUSIA