Rák o zbabranej skúške: Celé to bol veľký omyl

Robert Rák
Robert Rák

NITRA - Útočník FC Nitra Róbert Rák (33) absolvoval počas uplynulého týždňa skúšku v FC Astra Ploješť. Neúspešne. Nie však z dôvodu, že by výkonnostne či inak nestačil na hráčov rumunského prvoligového tímu, dôvod treba hľadať niekde úplne inde.

 

"Celé to bol jeden veľký omyl, dosť dobre nechápem, ako sa to mohlo stať. Oni si totiž mysleli, že mám 28 rokov a 190 cm. Síce som tam napokon zostal štyri dni, ale bolo jasné, že z tohto angažmánu nič nebude," povedal v stredu 175 cm vysoký kanonier.

 

O dvojnásobného najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže (sezóny 2005/06 a 2009/10) sa začiatkom roka zaujímali aj belgický tím Sporting Charleroi a nemenovaný moldavský klub, napokon však pravdepodobne zostane v Nitre.

 

"Po tejto skúsenosti už veru netúžim po ďalších skúškach," povedal so smiechom Róbert Rák a dodal: "Uvidíme, ak by prišla konkrétna ponuka a bolo by to treba len podpísať, porozmýšľal by som. Ale vidím to skôr tak, že jarnú časť sezóny dohrám v Nitre."

 

Rák si vo svojej kariére zatiaľ vyskúšal dva zahraničné angažmány. V roku 1998 pôsobil v maďarskom Diósgyöri a v sezóne 2007/2008 si obliekal dres bieloruského Dinama Minsk.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA