Jež verí, že prestup nezmení jeho vzťah so Žilinou

Róbert Jež
Róbert Jež

ŽILINA - Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Jež (29) je spokojný s tým, že v uplynulých dňoch podpísal trojročný kontrakt platný od júla 2011 s poľským prvoligistom Górnikom Zabrze. Kapitán MŠK Žilina má so "šošonmi" platnú zmluvu do konca aktuálneho súťažného ročníka a zatiaľ platí, že ju aj dodrží. Vedenie Górnika by chcelo hráča získať už teraz v zime, zatiaľ sa však s mužstvom spod Dubňa na tom nedohodlo.

 

"Poviem pravdu, že ja to ani príliš neriešim. Veď aj tak to nemôžem nijako ovplyvniť. Ak sa kluby dohodnú, pôjdem do Poľska už teraz. Ak nie, aj tak dobre a sezónu dohrám v Žiline," povedal v stredu popoludní nitriansky rodák a pokračoval: "Ja som mal jedinú konkrétnu ponuku, a tá bola z Górniku Zabrze. Rokovania boli veľmi rýchle a korektné, dohodli sme sa bez väčších problémov. Kontrakt s platnosťou od 1. júla som podpísal po našom návrate zo sústredenia v Dubaji."

 

Podľa jednej z najväčších opôr "žto-zelených" v ostatných sezónach je poľská liga kvalitnejšia ako slovenská. "Klub zo Zabrze má svoju tradíciu, som rád, že budem jeho súčasťou. Po príchode už bude len na mne, aké výkony budem podávať. Samozrejme, že chcem byť posilou a pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom," skonštatoval bývalý hráč FC Nitra a českej Viktorie Plzeň.

 

Jež sa v Górniku stretne aj so svojím dobrým kamarátom Michalom Gašparíkom, ktorý sa nováčikovi ekstraklasy upísal tiež v tomto zimnom prestupovom období. Na rozdiel od žilinského kapitána však už zarezáva v mužstve, ktoré je momentálne na sústredení v Turecku pred jarnou časťou súťaže.

 

"Michala veľmi dobre poznám, stretávali sme sa ešte v mládežníckych reprezentáciách. Som veľmi rád, že aj on tam podpísal zmluvu. Vždy je lepšie, keď v zahraničnom klube nie ste sám z jednej krajiny," povedal Róbert Jež, ktorý sa určite nechce rozísť so Žilinčanmi v zlom: "Z mojej strany niečo také určite nehrozí a dúfam, že klub to vidí rovnako. Verím, že naše vzťahy zostanú rovnako pozitívne ako doteraz:"


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA