VIDEO Škovira v predĺžení rozhodol o výhre Popradu

Michal Novák a Richard Rapáč v súbojiMichal Novák a Richard Rapáč v súboji Zdroj: SITA

NITRA - V kvalitnom extraligovom zápase sa na prvé šance čakalo do 7. min. V nej Lapšanský medzi kruhmi v dobre pozícii netrafil bránku. O dve minúty však hostia išli do vedenia, keď sa v presilovke presadil Škovira - 0:1.

Hosťom vyšla aj ďalšia početná výhoda, v 11. min pred Lacom uspel aj Klouda - 0:2. Domáci však nezložili zbrane a ani dva rýchle góly ich z tempa nevyviedli. V 17. min vystrelil od modrej čiary obranca Ďurák, Lipovský vyrazil puk pred seba a pohotový Korhoň v presilovke znížil na 1:2. Zmenu skóre znamenala aj ďalšia presilovka domácich. V nej zblízka úspešne dorazil puk Slovák a za stavu 2:2 sa začínalo prakticky odznova.

Do druhej tretiny nahradil neistého Lipovského v popradskej bránke Marcel Melicherčík. Sotva sa však stihol zahriať, už inkasoval. V 22. min si na dobrú Podstavekovu prihrávku nakorčuľoval obranca Nitry Novák a pohotovo upravil na 3:2. V polovici zápasu hrali hostia presilovku, brankár Laco sa vyznamenal najmä pri šanciach Rogersa. Ešte vzápätí potlesk si domáci brankár vyslúžil v 37. min, keď ho síce Kroták dokázal blafákom prekonať, no Laco stihol dať puku do cesty svoj betón a veľkú šancu zázračne zmaril. Rovnako neuspel ani Ján Brejčák, osamotený pred nitrianskym brankárom.

Do tretej tretiny vstúpili hostia náporom. Pri vylúčení Slováka využil ich presilovku v 44. min Švéd Lundberg - 3:3. Nakloniť misky váh na nitriansku stranu mohol v 47. min Samir Saliji, no v samostatnom nájazde neuspel. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia, no do konca riadneho hracieho času sa stav nezmenil. V predĺžení najskôr Popradčania nevyužili presilovku, ale šesť sekúnd pred koncom nadstaveného času rozhodol o dvoch bodoch pre Poprad skúsený Škovira.

HK Nitra - HK Poprad 3:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 17. Korhoň (T. Chrenko, Podstavek), 18. Marek Slovák (M. Kováčik, Ďurák), 22. Michal Novák (Podstavek, T. Chrenko) - 9. Škovira (Rogers, Suchý), 11. Klouda (Jasečko, Kuľha), 44. Lundberg (Wanvig, Škovira), 65. Škovira (D. Brejčák, Jasečko)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Lapšanský (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Brath, Štefík, 2659 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, Janík, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák, Joanidis, Hlavačka - H. Ručkay, M. Štefanka, Šumichrast - Čaládi, T. Chrenko, Korhoň - Marek Slovák, M. Kováčik, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Podstavek

Poprad: Lipovský (od 21. min Melicherčík) - Rogers, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kasík, Kledrowetz, J. Brejčák - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Kuľha - Rapáč, P. Svitana, Paločko

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Po rozpačitom začiatku sme skóre vyrovnali. Škoda, že sme neskôr v druhej tretine nezvýšili náš náskok. V tretej tretine sme sa zlým riešením situácií dostávali pod tlak. Tak ako sme prehrali sme mohli aj vyhrať, škoda šancí v predĺžení."

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Zápas sme dobre rozohrali, v presilovkách sme sa ujali dvojgólového vedenia. Mali sme aj príležitosti na zvýšenie náskoku. Súperovi sme neskôr umožnili skóre vyrovnať a aj otočiť výsledok. V druhej sme sa prispôsobili hre súpera, tiež sme hrali živelne, z čoho pramenilo dosť chýb. V tretej tretine sme sa skonsolidovali. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené."

• Zdroj: SITA, huste.tv