Poprad zvíťazil nad dvadsiatkou po nájazdoch

Brankár MelicherčíkBrankár Melicherčík Zdroj: SITA

PÚCHOV - V úvodnej tretine zaujalo len trestné strieľanie, ktoré nariadil rozhodca Ország po Kledrowetzovom hákovaní. Murček nedokázal z ponúknutej výhody prekonať Melicherčíka. V 25. min si Lapšanský prebral prihrávku od J. Brejčáka, dostal sa pred Riečického a blafákom ho prekonal. V 37. min zlomil počas presilovky hostí jeden z Popradčanov hokejku, čo domáci dokonale využili a Trška vyrovnal na 1:1.

V poslednej minúte druhej tretiny prihrával Vandas spoza bránky Wanvigovi, ktorý aj so šťastím prekonal Riečického - 1:2. Hneď na začiatku tretej časti sa Matoušek natlačil do zakončenia, Melicherčík jeho strelu vyrazil a Murček na dvakrát už spoza bránky dostal puk za chrbát popradského gólmana - 2:2.

V 52. min Bene zahodil nemožné, keď po chybe Melicherčíka namieril vo vyloženej pozícii len do jeho hokejky. O osude duelu museli napokon rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých zariadil bod navyše pre Poprad útočník Svitana.

HK Orange 20 - HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 37. Trška (Matoušek, Kalináč), 41. Murček (Matoušek) - 25. Lapšanský (J. Brejčák), 40. Wanvig (Vandas, Lundberg), rozhodujúci sam. nájazd premenil Svitana.

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Matoušek na 10 min za zhodenie rukavíc, B. Mráz (obaja Orange 20) na 10 min za nešport. správanie - J. Brejčák na 10 min za zhodenie rukavíc a na 5+DKZ za hrubosť, Wanvig (obaja Poprad) na 5+DKZ za sekanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - Kalina, Bednár, 230 divákov

HK Orange: Riečický - Macejko, Čerešňák, Pokovič, Trška, Perniš, Bagin, Luža, Šedivý - Bene, Murček, Ihnaťo - Jakúbek, Kalináč, Matoušek - Macík, Zigo, Matúš Chovan - Halás, B. Mráz, Krempaský

Poprad:
Melicherčík - Rogers, Kasík, Jasečko, D. Brejčák, Reitmayer, Kledrowetz, Malina, Kramár - Wanvig, Lundberg, Vandas - A. Lapšanský, Mlynarovič, P. Svitana - J. Kopecký, Klouda, J. Brejčák - Marušiak, Takáč, Vojtaššák

Miroslav Marcinko (tréner HK Orange 20): "Z našej strany to bol dobrý zápas a samozrejme sme aj spokojní s výsledkom. Škoda, že sme v predĺžení nevyužili presilovú hru a zostali sme zaskočení. Mohli sme rozhodnúť o víťazstve. Treba však chlapcov pochváliť za perfektný výkon.

Ján Jaško (tréner Popradu): "Nebol to náš najlepší zápas, ale sme radi, že sme to doviedli do víťazného konca. V závere duelu sme mali zbytočne veľa vylúčených hráčov, ale mali sme aj šťastie."