VIDEO Real Madrid si z Lyonu vezie remízu 1:1

Jeremy Toulalan a Cristiano Ronaldo Jeremy Toulalan a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

LYON - V druhom súboji utorňajšieho programu Ligy majstrov remizoval Olympique Lyon na domácej pôde s Realom Madrid 1:1. Hostia v druhom polčase dvakrát nastrelili konštrukciu bránky, ale gólovo udreli až po príchode bývalého hráča Olympique Karima Benzemu na ihrisko. Lyon vyrovnal v 83. minúte, keď sa presadil Bafetimbi Gomis.

Lyon je pre Real v Lige majstrov v posledných rokoch nočnou morou. "Biely balet" si na zástupcovi Ligue 1 vylámal zuby v sezónach 2005/2006, 2006/2007 i v tej vlaňajšej, pričom na súperovej pôde vždy ťahal za kratší koniec. Aj tentoraz Real začal na Stade Gerland pasívne a v prvom polčase mal viac z hry jeho francúzsky súper.

Po chybe Casillasa, ktorý podcenil centrovanú loptu, mohol otvoriť skóre Gomis, ale v koncovke bol zbrklý. Jedinú vážnu príležitosť hostí mal Ronaldo, no Portugalčanovu strelu z priameho kopu aj napriek nepríjemnému odskoku Lloris vyrazil. Ďalšiu výstrahu, ktorá sa skončila na brvne, vyslal Ronaldo z priameho kopu krátko po zmene strán a konštrukcia brány hrala s Lyonom aj po hlavičke Ramosa.

Real po obrátke v poli súpera prevýšil a išiel viac za víťazstvom. V 64. minúte vyšiel trénerovi Josemu Mourinhovi geniálny ťah, keď na ihrisko namiesto nevýrazného Adebayora "vypustil" Karima Benzemu. Ten prešiel cez Reveillerea aj Cissokha a po pár sekundách pobytu na ihrisku otvoril skóre. Po situácii, ktorej predchádzal priamy kop, však vyrovnal v 83. minúte Gomis. Hráčmi hostí reklamovaný ofsajd rozhodca správne neodmával, ale aj remíza dáva Realu veľké šance prebojovať sa po šesťročnom čakaní do štvrťfinále Ligy majstrov.

Claude Puel: "Spokojný som s tým, že sme sa nevzdali a dokázali vyrovnať. Pred odvetou v Madride sme tak stále v hre o postup. Mrzí ma, že sme v prvom polčase nevyužili ponúknuté šance. V ďalšom zápase musíme byť viac efektívni."

Jose Mourinho: "Bol to zápas hodný najvyšších kvalít, takto sa hrá v Lige majstrov. Bol to tvrdý, taktický boj. V odvete máme dobré šance, je to 1:1 a hráme doma. Ale pozor, Lyon má dobré mužstvo a kvalitných hráčov, ktorí toho na medzinárodnej scéne preskákali veľa."

Olympique Lyon (Fr.) - Real Madrid (Šp.) 1:1 (0:0)
Góly: 83. B. Gomis - 65. Benzema, rozhodoval: Wolfgang Stark (Nem.)

Lyon: Lloris - Réveillére, Cris, Lovren, Aly Cissokho - Källström (77. Pjanič), Toulalan, Gourcuff - M. Bastos (69. Briand), B. Gomis, C. Delgado (69. Pied)

Real Madrid: Casillas - Sérgio Ramos, Ricardo Carvalho, Pepe, Arbeloa - Xabi Alonso, Khedira (68. L. Diarra) - Di María, Mesut Özil (75. Marcelo), Cristiano Ronaldo - Adebayor (64. Benzema)

• Zdroj: TASR, SITA, goalsarena.com