Žilinu opúšťa kapitán, Jež v Poľsku už na jar

Róbert Jež na tlačovej konferencii pred jarnou časťou ligy
Róbert Jež na tlačovej konferencii pred jarnou časťou ligy

ŽILINA - Ešte v pondelok na tlačovej konferencii pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy hlásil ako kapitán úradujúceho majstra útok na obhajobu trofeje a celkové víťazstvo v Slovenskom pohári. Na druhý deň však už Róbert Jež vedel (29), že dres MŠK Žilina si v blízkej budúcnosti neoblečie. Udalosti okolo jeho osoby nabrali rýchly a prekvapujúci spád a hoci už bolo takmer isté, že do poľského klubu Górnik Zabrze poputuje až v lete, napokon sa na sever sťahuje už pred začiatkom jarnej časti.

 

"V utorok som sedel na rokovaní s pánom Antošíkom, ktorý mi povedal, že ma uvoľní do Górniku už teraz. Je to dosť paradox, že ešte v pondelok som bol na tlačovej konferencii a rozprával o cieľoch mužstva pre jarnú časť sezóny. Dnes som prišiel do kabíny a tréner hráčom oznámil, že odchádzam. Potom všetci odišli na tréning a ja som si pobalil svoje veci, keďže ešte v stredu odchádzam do Zabrze," povedal v rozhovore Róbert Jež.

 

Nitriansky rodák a člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie podpísal s Górnikom nedávno zmluvu platnú od leta 2011. Poliaci ho chceli získať už teraz v zime, Žilina bola pôvodne proti. Tesne pred začiatkom jarnej časti súťaže však svoj postoj zmenila.

 

"Som rád, že sa to už vyriešilo. Naťahovalo sa to celé od začiatku januára. Ja som podpísal kontrakt a želal som si, aby som tam mohol ísť už v zime. Vyzeralo to tak, že v Žiline ešte zostanem, čo som akceptoval. Napokon to však dopadlo úplne inak," vyhlásil bývalý hráč Nitry a českej Viktorie Plzeň.

 

Špílmacher MŠK Žilina zažil pod Dubňom viacero úspechov vrátane majstrovských titulov a účasti v skupinovej fáze najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu Ligy majstrov.

 

"Prežil som tu takmer šesť sezón, tento klub mi rozhodne prirástol k srdcu. Futbalový život je však taký, patria k nemu aj zmeny. Verím, že si čo najskôr nájdem čas na rozlúčku so spoluhráčmi," povedal Róbert Jež a nevylúčil ani to, že sa niekedy v budúcnosti ku "šošonom" vráti: "Nikdy nehovor nikdy."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA