Gáborík absolvoval vyšetrenia, zrejme ho zranil Orpik

Marián GáboríkMarián Gáborík Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník tímu New York Rangers Marián Gáborík absolvoval vyšetrenie u odborníka na otrasy mozgu na newyorskom Manhattane. Informuje o tom denník New York Post. Gáborík nedohral nedeľňajší súboj proti Philadelphii pre otras mozgu a svojmu tímu by v prípade najhoršieho scenára chýbal až do konca sezóny.

 

Trenčiansky odchovanec mohol v prípade ľahšej formy úrazu stihnúť aspoň play-off, ak sa doň NY Rangers prebojujú. Ich súčasné postavenie je na hranici postupu.

 

Gáborík absolvoval v spomenutom nedeľňajšom súboji iba prvú tretinu. Rozsah jeho zranenia stále nie je známy. Podľa trénera "jazdcov" Johna Tortorellu má slovenský krídelník zdravotné problémy s hlavou, ktoré však nevznikli v priebehu nedeľňajšieho zápasu. V dueli s Flyers sa len čiastočne prejavili Gáboríkove problémy.

 

Slovák údajne svojim spoluhráčom prezradil, že zranenie utrpel po zákroku Brooksa Orpika ešte 13. februára. Ak by to bola pravda, Gáborík so zdravotnou indispozíciou absolvoval dva celé zápasy a nedohral až tretí presne týždeň po spomenutom zákroku.

 

V októbri a novembri pauzoval Gáborík pre problémy s vykĺbeným ramenom, neodohral spolu 12 duelov. V tejto sezóne má na svojom konte 47 zápasov s bilanciou 17 gólov a 21 asistencií. Naposledy mal Gáborík vážne zdravotné problémy v sezóne 2008/09, kedy ešte v drese Minnesoty nastúpil pre ťažkosti so slabinami a bedrovým kĺbom len na 17 stretnutí .

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy