Saláta si v Rusku zvyká na herný systém aj komunikáciu

Kornel SalátaKornel Saláta Zdroj: športky

BELEK - Slovenský futbalový reprezentant Kornel Saláta (26) pred mesiacom a pol prestúpil do prvoligového klubu FK Rostov, do Ruska sa však zatiaľ pozrel len na pár dní. Deviate mužstvo z minulej sezóny je totiž až do 6. marca na sústredení v tureckom Beleku a hráči mali od januára len krátke osobné voľno. Slovenský obranca využil jednu z dvoch štvordňových páuz na vybavovanie si potrebných záležitostí v Rostove, kde stihol okrem iného navštíviť domáci štadión a pozrieť si nejaké byty.

 

Rodák z Kamenice nad Hronom si zatiaľ pochvaľuje nový kolektív. "Prijali ma veľmi dobre," povedal Saláta priamo z krajiny "polmesiaca". V nedeľu sa zverenci ukrajinského trénera Olega Protasova vracajú do Rostova, stabilný člen A-mužstva slovenskej reprezentácie však s nimi nepocestuje.

 

"Ja idem domov na Slovensko, potrebujem si vybaviť niekoľko vecí. Do Ruska potom odletím pravdepodobne v stredu na budúci týždeň. Prvý zápas nového ročníka ruskej ligy na nás čaká v pondelok 14. marca proti Spartaku Moskva. Už sa veľmi teším na súťažné duely," vysvetlil. 

 

Saláta odohral za svoj nový klub viacero prípravných stretnutí, najčastejším výsledkom Rostova bola remíza. "V ostatných troch zápasoch som nastúpil v základnej zostave a vždy som odohral celých 90 minút. Uvidíme, ako to bude v ligových súbojoch, či aj tam so mnou tréner počíta do základu. Sám si uvedomujem, že ešte to z mojej strany nie je úplne dokonalé. Musím si zvyknúť na iný herný systém, komunikáciu, nových spoluhráčov. Ale verím, že to bude stále lepšie a lepšie," povedal účastník majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike. 

 

Jeho partnerom v strede defenzívy FK Rostov bol v prípravných dueloch väčšinou skúsený nigérijský matador Isaac Okoronkwo. "Je to veľmi dobrý futbalista. Má už 32 rokov a vo futbale toho veľa preskákal. Dá sa povedať, že on je dirigentom obrany a ja sa snažím počúvať jeho pokyny a usmernenia. Často mi pomôže, ale musím sa priznať, že mi to už občas aj trochu lezie na nervy, keď mi všetko pripomína," doplnil s úsmevom bývalý hráč Matadoru Púchov, Artmedie Petržalka, Banskej Bystrice a naposledy bratislavského Slovana. 

 

Jedným z jeho problémov je komunikácia s novými spoluhráčmi a trénermi, aj túto bariéru však už postupne odstraňuje. "Keď hovoria pomaly, rozumiem im. Samozrejme, že nie všetko, ale to príde časom. Ja občas niečo hovorím po rusky, niekedy po slovensky, sem-tam si pomôžem aj rukami. Všetko je to len o zvyku. Verím, že sa aj v tomto rýchlo zdokonalím a budem sa v šatni cítiť ako doma," sebavedome dodal Kornel Saláta.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články