Saláta po víťazstve nad Spartakom: Sami sme to nečakali

Kornel Saláta
Kornel Saláta

ROSTOV NA DONE - Slovenský futbalový reprezentant Kornel Saláta absolvoval v pondelok ligový debut v drese ruského tímu FK Rostov. Zamestnávateľovi urasteného stopéra, ktorý do Ruska prestúpil v zime zo Slovana Bratislava, vyšiel vstup do tamojšej najvyššej tamojšej súťaže nad očakávanie. Rostov totiž zdolal jedného z ašpirantov na ligový primát Spartak Moskva jednoznačne 4:0.

Dvadsaťšesťročný rodák z Kamenice nad Hronom Saláta odohral celý zápas na poste stopéra vo dvojici s Nigérijčanom Isaacom Okoronkwom a pričinil sa o vynikajúci vstup do sezóny. "Tušil som, že budem hrať. Aj v príprave som pravidelne nastupoval v základnej zostave," povedal Kornel Saláta.


 

Pokračoval v hodnotení pondelňajšieho duelu s účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov 2010/2011: "Už v 5. min sme nepremenili pokutový kop, čo nás zrejme nejakým spôsobom vyburcovalo. Hneď o minútu sa nám totiž podarilo skórovať a v prvom dejstve sme hrali so Spartakom vyrovnanú partiu. Po polčasovej prestávke sme pridali ďalšie tri presné zásahy. Jednu šancu som mohol mať aj ja, ale zle som si prebral loptu, tá mi odskočila a napokon z toho nič nebolo. Ani sami sme nečakali, že by sme so silným Spartakom mohli uhrať taký dobrý výsledok. Po zápase sme si boli so spoluhráčmi sadnúť na večeru a trochu sme oslavovali, ale samozrejme, že sme to nepreháňali. Veď hneď v utorok máme tréning."


 

FK Rostov sa zásluhou jednoznačného víťazstva dostal na čelo tabuľky v ruskej Premier League. Dobré pocity Salátu v úvodných mesiacoch roka 2011 môžu byť ešte intenzívnejšie v prípade, že sa dostane do nominácie trénera národného výberu SR Vladimíra Weissa st. na stretnutie v B-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Andorre (sobota 26. marca v Andorre la Vella).
"Zatiaľ sa mi celkom darí, nemôžem sa sťažovať. Zlepšil som sa už aj v ruštine, rozumiem takmer všetko, čo mi hovoria tréneri i spoluhráči. S rozprávaním je to trochu ťažšie. Aj na život v Rusku som si už zvykol, ľudia sú tu síce iní ako u nás, ale všetko je to v pohode. Dúfam, že dostanem pozvánku na zápas v Andorre. Na reprezentačný zraz sa veľmi teším."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA