Greško bude hrať v Podbrezovaj, opäť našiel motiváciu

Vratislav Greško
Vratislav Greško

BANSKÁ BYSTRICA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Vratislav Greško (33) si napokon na svoj návrat do súťažného kolotoča po dvojročnej prestávke bude musieť ešte počkať. Ľavý obranca či stredopoliar sa rozhodol svojimi skúsenosťami i kvalitami pomôcť tímu ŽP Šport Podbrezová, aktuálne štvrtému mužstvu tabuľky II. ligy skupiny Východ.

 

Pre nespôsobilé terény sa však odložil aj druhý naplánovaný jarný zápas klubu z Horehronia v tretej najvyššej slovenskej súťaži. Počas uplynulého víkendu sa neodohral duel Lipany - Podbrezová a športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ) najnovšie rozhodla aj o preložení sobotňajšieho stretnutia medzi Spišskou Novou Vsou a Podbrezovou. Premiéru v drese ŽP Šport si tak bude môcť Greško odkrútiť až v zápase 18. kola II. ligy, v sobotu 26. marca doma proti B-tímu Dukly Banská Bystrica.

 

Po patáliách s ľavým kolenom je už rodák z Tajova zdravotne úplne v poriadku, absolvoval aj viacero prípravných zápasov. "Som pokojný. Toto slovo asi najlepšie vystihuje môj súčasný stav. Zároveň som sám zvedavý, ako sa budem cítiť v súťažných dueloch. Herná prax mi ešte bude možno trochu chýbať, asi bude dva-tri duely trvať, kým naberiem potrebnú kondíciu. Záležať však bude napríklad aj na terénoch, na akých budeme hrať," povedal Vratislav Greško, ktorý do veľkého futbalu vstúpil v drese banskobystrickej Dukly.

 

V januári tohto roka začal trénovať s Podbrezovou. "Pre mňa je to do značnej miery o motivácii. Tu poznám trénera, viem, že je mladý, ambiciózny a chce vyhrávať. Jaro Kentoš má navyše dobrú školu od pána Jozefa Jankecha, má v hlave systém, presne vie, čo chce dosiahnuť. Ja sa budem snažiť mužstvu pomôcť, rovnako však chce tímu pomôcť ďalších 16 či 17 hráčov, ktorí sú v kádri," ozrejmil svoje rozhodnutie ľavonohý futbalista.

 

Greško priznal, že v zime nemal žiadne iné ponuky. "Ani jednu, ale treba povedať, že som si ani nič nehľadal. Uvidíme, ako to bude v lete, či bude po mne ešte dopyt alebo nie. Opakujem, dôležitá je v mojom prípade najmä motivácia."

 

Oveľa viac ako spôsobilosť trávnikov ho v súčasnosti trápia iné veci. "Jadrová elektráreň," povedal a jedným dychom doplnil: "To, či sa bude cez víkend hrať alebo nie, vôbec nie je podstatné. Dôležité je to, ako sa bude vyvíjať situácia v Japonsku. Je to veľká katastrofa, veľmi súcitím s tamojšími ľuďmi. Žiaľ, nevedia si s tým poradiť a stále reálne hrozí jadrová havária. Treba sa však opýtať aj na to, ako je možné, že pred pár mesiacmi predĺžili životnosť elektrárni, ktorá nespĺňala potrebné parametre a má len jednoplášťový obal."

 

Greško nevynechá v Banskej Bystrici žiadnu príležitosť na to, aby spoločne so synom povzbudili aj miestnych protagonistov iných športov - hokejistov či basketbalistov. V stredu večer nechýbal ani v hale na Štiavničkách na zápase záverečného 44. kola extraligy basketbalistov proti BC Prievidza. A zápas odsledoval priamo v kotli hosťujúcich fanúšikov.

 

"Ja to beriem úplne v pohode, aj na zápase hokejistov som bol vo zvolenskom sektore, lebo inde už nebolo miesto. Možno v minulosti to bolo v tomto smere horšie, ale teraz je to úplne v pohode, nevidím na tom nič mimoriadne. A čo povedať k atmosfére? Bola vynikajúca, unikátna, Prievidžania sa skutočne nenechali zahanbiť," dodal s úsmevom Vratislav Greško.

 

Greško neodohral súťažný zápas od leta 2009, keď sa mu skončil kontrakt s Bayerom Leverkusen. Počas svojej na slovenské pomery výnimočnej kariéry si rodák z Tajova obliekal aj dres talianskeho veľkoklubu Inter Miláno, ako aj AC Parma, Blackburn Rovers či 1. FC Norimberg. V A-tíme Slovenska odohral 34 zápasov a strelil dva góly - Uzbekistanu (2002) a Luxembursku (2004). S národným tímom sa oficiálne rozlúčil v kvalifikačných stretnutiach o postup na ME 2008 proti Írsku a Walesu.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA