Jež: Na Slovensku sa mi už ťažko hľadala motivácia

Róbert Jež
Róbert Jež

ZABRZE - Slovenský futbalista Róbert Jež (29) spomína na svoje pôsobenie v MŠK Žilina s nostalgiou, cítil však, že na prelome rokov bol správny čas na zmenu pôsobiska a prestup do poľského tímu Górnik Zabrze.

 

"V Žiline som prežil krásne a úspešné obdobie. Zvíťazili sme v lige i pohári, zahrali sme si v základnej skupine Ligy majstrov. Rozhodnutie odísť nebolo jednoduché, no cítil som, že nastal vhodný čas na zmenu. Na Slovensku sa mi už ťažko hľadala motivácia," povedal rodák z Nitry pre portál inertia.pl.

 

O tom, že Jež zmení pôsobisko, sa špekulovalo už dlhšie. V kuloároch sa spomínal záujem klubov z Česka, Rakúska či Turecka. "Keď som sa dozvedel o záujme Górnika, bol som trochu prekvapený, no od prvého momentu pôsobili zástupcovia tímu seriózne. Ponúkli mi dobré podmienky a ich interes bol naozaj eminentný," uviedol Jež, ktorý sa ani po skončení kariéry nechce rozlúčiť s futbalom: "Určite chcem zostať blízko k trávniku, no ešte neviem, v akej úlohe. Futbal je môj život a dúfam, že to tak aj zostane. Teraz sa však sústredím na aktívnu činnosť, verím, že mám pred sebou ešte niekoľko rokov. Stanovil som si ciele, ktoré chcem splniť s Górnikom i reprezentáciou." 

 

Bývalý stredopoliar Nitry, Plzne, Příbramu a Žiliny má na svojom konte štyri štarty v slovenskom národnom tíme a dúfa, že túto svoju štatistiku ešte rozšíri.

 

"Uvedomujem si, že na mojom poste je v reprezentácii silná konkurencia, ja sa ale tejto výzvy nebojím. Momentálne máme silnú skupinu talentovaných hráčov, s ktorými dokáže tréner Weiss vhodne pracovať," uzavrel Róbert Jež.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Internet

DISKUSIA