Lendl ponúkol Murrayovi svoje trénerské služby

Ivan Lendl
Ivan Lendl

LONDÝN - Bývalý český tenista Ivan Lendl (51) sa stretol s manažmentom Brita Andyho Murraya a ponúkol päťke svetového rebríčka svoje trénerské služby. Bola by to jeho premiéra v takejto funkcii. Informáciu priniesol denník The Guardian.

 

Rodák zo škótskeho Dunblane Murray má po vlaňajšom rozchode s Milesom Maclaganom v realizačnom tíme namiesto tradičného kouča len konzultanta na čiastočný úväzok, Španiela Alexa Corretju, a po svete ho sprevádza kamarát Dani Vallverdu. Osemnásobný grandslamový šampión Lendl sa nedávno nechal počuť, že Murray má potenciál na triumfy na úrovni "veľkej štvorky".

 

Brit bol zatiaľ trikrát vo finále "Majors", ale vždy neuspel. Naposledy v januári na Australian Open. Lendl mal v minulosti za sebou dokonca štyri takéto nevydarené pokusy, kým sa dočkal premiérového vrcholného titulu.

 

Niekdajší druhý muž renkingu Murray momentálne prežíva najhoršie obdobie vo svojej kariére po prieniku medzi absolútnu špičku. Ťahá sériu štyroch prehier, pričom minulý piatok v Miami nestačil na Alexa Bogomolova, 118. v počítačovom poradí.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA