VIDEO Manchester zdolal Chelsea aj v domácej odvete

Radosť Javiera Hernándeza po góleRadosť Javiera Hernándeza po góle Zdroj: SITA

MANCHESTER - United, ktorí v "bitke o Britániu" uspeli minulý týždeň na ihrisku Chelsea Londýn (1:0), slávili postup po triumfe 2:1 na Old Trafforde.

Celý prvý polčas sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Šance boli na oboch stranách, najvážnejšiu mal Anelka, ktorého tvrdá rana "lízla" brvno. Manchester udrel v závere - v 43. minúte Giggs perfektnou krížnou prihrávkou našiel na malom vápne Hernandeza, ktorý zblízka otvoril skóre - 1:0.

Do druhého polčasu poslal kouč Chelsea na ihrisko Drogbu namiesto trápiaceho sa Torresa, jeho mužstvo potrebovalo na postup streliť dva góly. Hostia nevedeli vymyslieť účinný recept na prelomenie súperovej defenzívy, naopak, "červeným diablom" sa otvoril priestor na brejky. O to viac, keď v 70. minúte musel pod sprchy po druhej žltej karte Ramires. O sedem minút Drogba po prihrávke Essiena predsa len vyrovnal a zápas dostal nový náboj - 1:1. Ešte v tej istej minúte rozbehol akciu Valencia, pokračovali v nej Giggs s Rooneym, Park Ji-sung si po nabehnutí do palebnej pozície stlmil loptu na prsiach a prestrelil Čecha - 2:1. Nádej "The Blues" na postup ožila na necelých 60 sekúnd, ale rýchlo zhasla. Do konca zápasu už totiž hostia nevedeli spraviť väčší prievan v šestnástke súpera a v tejto sezóne zostanú pravdepodobe bez trofeje.

Manchester United (Angl.) - FC Chelsea (Angl.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 1:0, do semifinále postupuje Manchester United
Góly: 43. Hernández, 77. Park Ji-sung - 77. Drogba, ČK: 70. Ramires (Chelsea), rozhodoval: Olegário Benquerenca (Portug.)

Manchester: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, N. Vidič, Evra - Nani (75. Valencia), Carrick, Giggs, Park Ji-sung - Rooney, Hernández

FC Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex (82. Ferreira), Terry, Ashley Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka (61. Kalou), Torres (46. Drogba), Malouda

• Zdroj: TASR, SITA, goalsarena.com