Cibulková po trojhodinovej bitke podľahla Kingovej

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stretnutí 1. kola na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s Američankou Vaniou Kingovou za 159 minút 7:6 (10), 3:6, 2:6. V rozhodujúcom sete pritom viedla 2:0. Pri treťom mečbale súperky poslala bekhendový return za základnú čiaru.

Cibulková sa zo svojich ostatných desiatich štartov na tzv. Majors len druhý raz lúči hneď na úvod, v oboch prípadoch to bolo práve proti Kingovej. Vo vstupnej časti päťkrát stratila servis a ako returnujúca v dvanástom geme čelila setbalu. Ďalšie dve hrozby odvrátila pri skóre 4:6 v tajbrejku. Odvtedy si pripisovala setbalové šance už len ona, potrebovala ich päť. Tajbrejk na 10 bodov je rekordným v seniorskej kariére zverenkyne Željka Krajana.

Cibulková mala hneď na úvod druhého dejstva dva brejkbaly v rade, ale nevyužila túto príležitosť prevziať kontrolu nad vývojom. V ôsmom geme Kingová nezužitkovala prvý brejkbal, ale druhý vďaka súperkinmu bekhendu mimo už áno. Servis na vyrovnanie na 1:1 na sety zvládla ukážkovo na nulu. Po dvoch hodinách prišiel rozhodujúci set rovnako ako vo dvoch predchádzajúcich zápasoch týchto hráčok, a hoci Cibulková začala nádejne, napokon ťahala za kratší koniec.

Miestna semifinalistka zo sezóny 2009 nezdolala Kingovú ani v treťom vzájomnom dueli. Do tajbrejku sa v ňom dostali dovedna už v piatom prípade. Cibulková si odnáša z medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2011 len 5 bodov do renkingu, v ktorom momentálne figuruje na 23. mieste, a šek na 15 000 eur.

Cibulková po prehre s Kingovou netajila sklamanie. "Nechcela som o tom hovoriť, ale už od soboty som sa necítila dobre. Mala som zimnicu a dostala som horúčky. Možno to bolo spôsobené virózou, možno nejakým jedlom. Vedela som, že keď Kingovú nezdolám 2:0 na sety, v treťom dejstve už budem mať malú šancu. Za stavu 3:3 v druhom sete som začala pociťovať únavu a celkovú slabosť. Ani neviem, ako som prehrala ďalšie dva gemy. Kingová je hráčka, ktorá takmer nič nepokazí, hrá pomaly, stále to liftuje. Ja som dnes nebola na dvorci nohami. stála som ďaleko za základnou čiarou a nemala som už dostatok síl na to, aby som jej zabíjala údery. Bola som na dvorci vyfučaná. Určite sa na mojom výkone podpísal aj fakt, že som pre zranenie brušného svalstva dva týždne pauzovala, no nebol to rozhodujúci faktor. Na antuke som odohrala v tomto roku dobré zápasy, v Madride som postúpila do štvrťfinále a pred Roland Garros som si verila, žiaľ, dnešný zápas mi nevyšiel," povedala slovenská jednotka.

Zo Sloveniek už v nedeľu v 1. kole prehrala Magdaléna Rybáriková s parížskou šampiónkou 2009 Svetlanou Kuznecovovou, v pondelok Daniela Hantuchová prekonala Číňanku Šuaj Čang dvakrát 6:4.

Vania Kingová (USA) - Dominika Cibulková (SR-22) 6:7 (10), 6:3, 6:2