Hviezdy okolo Hamšíka a Demitru zdolali v exhibícii Duklu

Tím z výberu hviezd slovenského futbalu a hokeja a mužstvo corgoňligového klubu Dukla Banská Bystrica Tím z výberu hviezd slovenského futbalu a hokeja a mužstvo corgoňligového klubu Dukla Banská Bystrica Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Pod Urpínom sa v nedeľu uskutočnil 4. ročník športovo-exhibičného podujatia pod názvom "Športové hviezdy Slovenska deťom". Organizovalo ho Slovenské hemofilické združenie v spolupráci s futbalistom Marekom Hamšíkom a hokejistom Michalom Handzušom.

Súčasťou bol aj exhibičný benefičný zápas hokejových a futbalových hviezd proti corgoňligovému klubu Dukla Banská Bystrica. Hemofilické združenie prišli podporiť osobnosti slovenského športu ako hokejisti Michal Handzuš, Tomáš Surový, Pavol Demitra, Ľubomír Višňovský, Ladislav Nagy či futbalisti Marek Hamšík, Miroslav Stoch, Juraj Kucka, Kamil Kopúnek a Marek Čech.

 

V predpoludňajšom programe sa predstavili na turnaji futbalové prípravky, z ktorých si najlepšie počínal FK Jupie Podlavice, v ktorom vyrastal spomenutý kapitán futbalového A-tímu SR Marek Hamšík. Veľký záujem zo strany detí vyvolal popoludňajší program. Ten bol "nabitý" rôznymi súťažami, v ktorých sa osobne angažovali aj slovenské futbalové a hokejové osobnosti.

 

"Ľudia sa bavili, akcia splnila účel. Vyzbierali sme slušné finančné prostriedky, cez ktoré môžeme realizovať rôzne projekty. Suma sa vyšplhala na 10-tisíc eur, čo je skvelé. Peniaze použijeme na realizáciu detského rehabilitačného tábora pre hemofilikov v Turčianskych Tepliciach. Chvalabohu, vyšlo nám počasie, prišlo veľa ľudí a detí, a myslím si, že to je dôležité, aby deti športovali," uviedol predseda Slovenského hemofilického združenia Martin Bíreš.

 

Najväčšiu pozornosť pútal večerný zápas futbalistov a hokejistov proti corgoňligovej Dukle Banská Bystrica, ktorý sa skončil nerozhodne 3:3. V penaltovom rozstrele premenili hokejisti všetkých päť pokusov a keďže z futbalovej Dukly trafil Viktor Pečovský iba do brvna, na radosť stovky divákov exhibícia dopadla lepšie pre športové hviezdy.

 

"Je to moja najväčšia celoletná aktivita, ktorú organizujem. Som rád, že aj tento 4. ročník sa takto vydaril. Nie som futbalista, preto som hral vzadu. Loptu zväčša odkopávam, keďže nie som rýchly. Musím priznať, že "dukláci" ma celkom prevetrali. Kedysi som hrával za Kremničku, bol som obranca, niečo teda viem, ale úplne extra zručnosti vo futbale nemám. Zápas proti profíkom je výzva, dúfam, že som nevyznel pred divákmi ako trhák," uviedol hokejista Michal Handzuš. Vôbec prvýkrát na takejto akcii bol futbalový reprezentant a hráč FC Janov Juraj Kucka: "Veľmi rád som podporil toto podujatie. Doteraz som sa do podobných akcií nezapájal, ale určite sa to zmení."

 

Mnoho futbalových a hokejových osobností o chorobe, ktorá postihla hemofilikov, nevedelo. Dozvedeli sa to až z rozprávania Michala Handzuša, uznal i Marek Čech: "Viem príliš málo o tomto ochorení. Nestretol som sa s ním v mojej blízkosti ani v rodine. Pýtal som sa však ľudí, ktorí boli v Banskej Bystrici a viem, že je to problém so zrážanlivosťou krvi."

 

Počas podujatia sa žrebovala tombola s atraktívnymi cenami. K vyzbieranej sume výraznou mierou prispeli miestni podnikatelia. Vstupné bolo dobrovoľné, minimálne však vo výške jedného eura.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy