DAC dočasne povedie asistent Krisztián Németh

futbalistov Dunajskej Stredy na tréningoch povedie Krisztián Németh
futbalistov Dunajskej Stredy na tréningoch povedie Krisztián Németh

DUNAJSKÁ STREDA - Vedenie slovenského corgoňligového futbalového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda rešpektuje v sobotu medializované rozhodnutie Štefana Horného vzdať sa funkcie hlavného trénera mužstva.

 

Pre agentúru SITA to uviedol generálny manažér "žlto-modrých" Dušan Chytil a dodal: "Samozrejme, vzniknutou situáciu sa zaoberáme, ale je naozaj priskoro na to, aby sme už mali riešenie. Veci sa môžu vyvinúť k nejakej dohode povedzme už počas nedele, momentálne však platí, že hráči majú na tento deň voľno a pondelňajší popoludňajší tréning povedie doterajší asistent Krisztián Németh."

 

Dunajská Streda v tejto sezóne v štyroch zápasoch ani raz nevyhrala a v tabuľke Corgoň ligy je posledná so skóre 3:9. Päťdesiatštyriročný Horný sa stal kormidelníkom DAC-u 20. júna. Bývalý hlavný tréner Slovana Bratislava, Dukly Banská Bystrica, Tatrana Prešov, Artmedie Bratislava či ViOn-u Zlaté Moravce sa do Dunajskej Stredy vrátil po siedmich rokoch a podpísal zmluvu na jednu sezónu. Pri tíme vtedy nahradil Mikuláša Radványiho, ktorý odišiel do Senca.

 

"Bol to môj posledný zápas na lavičke DAC-u. Je to moje osobné rozhodnutie, ktoré som oznámil aj vedeniu," povedal Štefan Horný na sobotňajšej tlačovej besede po domácej prehre 0:2 s Ružomberkom.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA