VIDEO Bayern v skupinovej fáze LM, teší sa aj Sylvestr

Heinz Barmettler a Mario GomezHeinz Barmettler a Mario Gomez Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V utorňajších odvetných zápasoch play-off Ligy majstrov si postup do skupinovej fázy vybojovali Bayern Mníchov, APOEL Nikózia, Villarreal a Dinamo Záhreb. Z úspechu chorvátskeho šampióna sa teší aj slovenský útočník Jakub Sylvestr, ktorý odvetu na pôde Malmö FF presedel na lavičke náhradníkov. V prvom zápase vyhralo Dinamo doma 4:1, ďalej ho tak posúvala aj prehra 0:2 u súpera.

APOEL Nikózia, ktorý v 3. predkole vyradil slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava, sa prebojoval ďalej na úkor Wisly Krakov. Vonku síce prehral 0:1, ale na Afroditinom ostrove sa zrodilo víťazstvo Cyperčanov 3:1.

Favorizovaný španielsky Villarreal musel v odvete proti Odense BK doháňať manko 0:1. V prvom polčase na štadióne Madrigal mala "žltá ponorka" územnú prevahu a vytvorila si plejádu šancí, v najväčšej tutovke však ľahkovážneho strelca Rossiho vychytal Wessels. Päť minút po prestávke vo chvíľach vrcholiaceho tlaku Villarrealu si však Rossi napravil renomé a zblízka otvoril skóre. V 66. minúte si Rossi zopakoval gólovú situáciu a v 82. minúte po chybe hosťujúceho brankára spečatil postup španielskeho tímu Marchena.

V skupinovej fáze nebude chýbať ani Bayer Mníchov. Bavori zvíťazili na ihrisku FC Zürich 1:0 a keďže v minulotýždňovom prvom dueli triumfovali 2:0, nemali absolútne žiadny problém s postupom. Jediný gól utorňajšieho duelu zaznamenal kanonier Mario Gómez. "Nebol to jednoduchý, ale o to dôležitejší zápas. Ukázali sme sa v správnom svetle. Hrali sme omnoho lepšie ako počas minulej sezóny, ale aj tak to z našej strany ešte nebol stopercentný výkon. Pod trénerom Louisom van Gaalom som sa necítil príliš dobre, pod vedením pána Heynckesa si to užívam oveľa viac. Mám dostatok priestoru, môžem robiť na ihrisku to, čo ma najviac baví - driblovať, vnikať do pokutového územia a to mi pomohlo opäť získať sebadôveru," nechal sa počuť Franck Ribéry.

Ani pre zdolané tímy sa však cesta v európskych pohárových súťažiach ešte nekončí, keďže sa predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy, ktorej žreb je na programe v piatok 26. augusta.

FC Zürich - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)
Gól: 7. Gomez
/prvý zápas: 0:2, postupuje Bayern Mníchov/

APOEL Nikózia - Wisla Krakov 3:1 (1:0)
Góly: 29. Pareiko (vlastný), 54., 87. Almeida - 71. Wilk
/prvý zápas: 0:1, postupuje APOEL Nikózia/

FC Villarreal - Odense BK 3:0 (0:0)
Góly: 50., 66. Rossi, 82. Marchena, ČK: 76. Valero - 71. Kadrii